E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Iu gjetën armë dhe kokainë, si u zbulua shqiptari në Itali. Ja ku e kishte fshehur drogën (Emri)

Një 38-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, i cili kishte fshehur në makinë një kilogram kokainë.

Bëhet fjalë për Emiliano Keçin, ku kishte marrë një apartament me qira në Seriate, një komunë në Bergamo të Italisë.

Rreth banesës kishte shumë lëvizje të dyshimta dhe karabinierët mbajtën nën vëzhgim hyrjet dhe daljet e çuditshme derisa, të mërkurën më 10 korrik, ata bllokuan qiramarrësin teksa ndodhej në makinën e tij.

Sipas mediave vendase, gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij nga autoritetet, karabinierët gjetën 18 kg kokainë (të fshehura edhe në frigorifer), tetë prej të cilave hashash, katër marijuanë dhe dhjetë gram heroinë. Vlera e drogës arrinte rreth 3 milionë euro.

Po ashtu, shqiptarit iu gjetën edhe tre armë: një Beretta 6.35 me silenciator, fshehur në krevatin e dhomës së gjumit, gati për përdorim), një Tokarev 7.62, e prodhimit rus dhe një pistoletë bosh.

Ndërkohë, Policia italiane po punon për të zbuluar origjinën e drogës si dhe destinacionin e saj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...