E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Italia nuk gjen qetësi, mbi 32 mijë raste të reja

Italia nuk po gjen qetësi, pasi shifrat nga pandemia Covid-19, vijojnë të rriten.

Vendi fqinj ka raportuar një bilanc të rëndë në 24 orët e fundit.

Sipas autoriteteve italiane, janë konfirmuar 32,616 raste të reja dhe 331 viktima.

Ndërkohë, janë kryer 191,144 tamponë, rreth 40 mijë më pak se një ditë më parë.

Me këto shifra, numri total i infektimeve në Itali nga nisja e pandemisë shkon në 935,104, ndërsa ai i viktimave në 41,394.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...