E enjte, 16 Shtator, 2021
28.5 C
Tirana

Italia në alarm/ Shënohet viktima e pestë nga koronavirusi

Lajme jo të mia vijnë nga shteti fqinj, teksa brenda një kohe të shkurtër janë shënuar plot 5 viktima nga koronavirusi kinez.

Mësohet se viktima është një 88-vjeçar nga Lombardia, i cili ka ndërruar jetë në spital. Deri më tani në Italinë Veriore raportohen më shumë se 200 raste infektimi me koronavirus. Situata është më e rënduar në zonat si Lombardia dhe Veneto, ku janë raportuar më shumë të infektuar. Kjo është viktima e dytë që raportohet sot në Itali.

Rajonet e prekura në Itali kanë mbyllur shkollat, teatrot, muzetë, kinematë, baret dhe klubet e natës nga ora 18:00 deri në 06:00. Njerëzit janë dyndur në supermarkete për të mbushur karrocat e tyre me ushqime

Edhe monumenti simbolik i qytetit, Duomo, do të mbetet i mbyllur për turistët si masa paraprake deri më 25 shkurt.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....