E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Itali/ Shkatërrohet “Banda e Krishtlindjes”, arrestohen 2 shqiptarë

E ashtuquajtura “Banda e Krishtlindjes” është shkatërruar ditën e sotme nga policia italiane.

Raportohet se në pranga kanë përfunduar dy shqiptarë.

Këto të fundit dyshohet se kanë kryer një sërë grabitjesh gjatë Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri 2020.

Në pranga kanë përfunduar shqiptarët Mario Kishta 21 vjeç, banues në provincën e Kremones dhe bashkëkombasi i tij 32 vjeçar Isuf Fishti.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...