E martë, 31 Mars, 2020
14 C
Tirana

Itali/ Shënohet rasti i parë me koronavirus në Milano

Lexo edhe ...

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit. Fondacionet e tyre 'Riri’s Clara Lionel'...

“Komisionet e KEMP-it nuk funksionojnë”/ Rama tregon rastet e zgjidhura

Në komunikimin e përditshëm me qytetarët, kryeministri Rama ka shpalosur disa nga cështjet që janë zgjidhur këto ditë. Çështjet e zgjidhura lidhen kryesisht me pensionet,...

Humb jetën nga koronavirusi aktori i njohur i ‘Star Wars’

Aktori i Star Wars Andrew Jack ka vdekur në moshën 76 vjeçare nga koronavirusi. Andrew i cili ishte edhe një trajner i dialekteve, ndërroi jetë...

Situata duket e rëndë edhe në Turqi/Bilanci nga koronavirusi për 24 orët e fundit

Koronavirusi po shkakton viktima të shumta edhe në Turqi, teksa vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 46 persona. Ministria turke e Shëndetësisë...

Italia Veriore është përfshirë nga paniku, për shkak të përhapjes së koronavirusit në këtë rajon.

Deri më tani raportohet se janë infektuar 60 persona, ndërsa janë shënuar edhe 2 viktimat e para. 46 prej të infektuarve janë shënuar në Lombardi, ndërsa 12 në Veneto.

Ndërkohë është regjistruar edhe rasti i parë i infektimit në qytetin e Milanos. Mediat italiane thonë se bëhet fjalë për një person që banon në Sesto San Giovanni, i cili aktualisht është shtruar në spital në San Raffaele.

Koronavirusi po përhapet me hapa të frikshëm në shumë vende të botës, teksa deri më tani janë shënuar rreth 78 mijë raste me këtë virus. Ndërsa numri total i viktimave të shkaktuara nga ky virus ka shkuar në 2,362.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Rihanna dhe Jay-Z bashkojnë forcat dhe dhurojnë 2 milionë $

Rihanna dhe Jay-Z kanë bashkuar forcat dhe kanë dhuruar 2 milion dollarë për te ndihmuar ne luften kunder koronavirusit. Fondacionet e tyre 'Riri’s Clara Lionel'...

“Komisionet e KEMP-it nuk funksionojnë”/ Rama tregon rastet e zgjidhura

Në komunikimin e përditshëm me qytetarët, kryeministri Rama ka shpalosur disa nga cështjet që janë zgjidhur këto ditë. Çështjet e zgjidhura lidhen kryesisht me pensionet,...

Humb jetën nga koronavirusi aktori i njohur i ‘Star Wars’

Aktori i Star Wars Andrew Jack ka vdekur në moshën 76 vjeçare nga koronavirusi. Andrew i cili ishte edhe një trajner i dialekteve, ndërroi jetë...

Situata duket e rëndë edhe në Turqi/Bilanci nga koronavirusi për 24 orët e fundit

Koronavirusi po shkakton viktima të shumta edhe në Turqi, teksa vetëm në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 46 persona. Ministria turke e Shëndetësisë...

Dyshohet se Putin mund të jetë prekur nga koronavirusi

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin dyshohet se mund të jetë prekur me koronavirus, pasi takoi një mjek i cili ka rezultuar pozitiv me COVID-19. Përgjigja...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT