E hënë, 21 Qershor, 2021
32.5 C
Tirana

Itali/ Rritet numri i rasteve të reja dhe viktimave nga pandemia

Italia ka regjistruar një rritje të numrit të rasteve të reja dhe viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Sipas Worldometers, Italia ka regjistruar 1,434 raste të reja në bilancin e fundit ditor, 78 më shumë se një ditë më parë.

Ndërsa sa i përket numrit të viktimave, gjatë 24 orëve u shënuan 14 të vdekur nga COVID-19, në krahasim me 10 që regjistruan një ditë më parë.

Që prej shpërthimit të pandemisë, Italia ka konfirmuar gjithsej mbi 281 mijë raste pozitive dhe 35,577 viktima.

Aktualisht, më shumë se 34 mijë raste janë ende aktive në vendin fqinj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dorëheqja e Ruçit/ Zheji: E largoi Rama

Analisti i njohur, Artur Zheji deklaroi se kryeministri Edi Rama e largoi kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi nga Partia Socialiste, për të patur një...

Bie miti: Sipas FBI-së edhe kriptomonedhat janë të identifikueshme

Javën e kaluar, Departamenti amerikan i Drejtësisë, njoftoi se kishte zbuluar dhe konfiskuar pothuajse gati të gjitha bitcoin-et që ishin paguar në formën e...

10 shprehje nga Servantes, që duhet t’i lexojmë të paktën një herë

"Mos u lut kurrë për diçka që ke mundësi ta fitosh". "Të vërtetën tërhiqe sa të duash, ajo kurrë nuk këputet dhe gjithmonë del mbi...

Kosova padit Malin e Zi, kërkon kthimin e 4.500 metrave katrorë në Budva

Ministria e Drejtësisë së Kosovës ka paditur Komunën e Budvës dhe kompaninë “Sunraf Beach Properties”, duke kërkuar kthimin e rreth 4,500 metrave katror pronë...

Dikur garonte si burrë, sot grua, Laurel Hubbard pranohet në Lojërat Olimpike

Laurel Hubbard do të bëhet sportisti i parë transgjinore që do të garojë në Lojërat Olimpike pasi të jetë zgjedhur për ekipin e grave...