E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Itali/ Kapet me 300 mijë euro drogë biznesmeni shqiptar (Emri)

Një shqiptar i identifikuar si Dorian Resili, ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi ky i fundit ëstë kapur me drogë, e cila nëse do shitej në treg do të kapte vlerën mbi 300 mijë euro.

Sasia e lëndës narkotike e cila ishte gati për të dalë në treg është sekuestruar, ndërkohë që është arrestuar edhe një 50-vjeçar italian i identifikuar si Andrea Giustetti, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptari i arrestuar për posedim të më shumë se 300 mijë euro dhe italiani ishin pronarë të një kompanie ndërtimi.

Lënda narkotike ishte fshehur në një kuti në një garazh, ndërkohë që gjatë kontrollit janë gjetur edhe copa letrash të cilat po verifikohen nga policia nëse ka meszhe të rëndësishme apo jo, për të zbuluar më shumë rreth operacionit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kosova në pritje të konfirmimit nga COVAX për marrjen e vaksinave

Ministria në detyrë e Shëndetësisë në Kosovë tha se është në pritje të “konfirmimit final” nga COVAX për marrjen e dozave të para të...

Ukraina hedh në plehra vaksinat anti-covid, mjekët refuzuan t’i marrin

Ukrania ka hedhur poshtë disa doza vaksina anti-covid pasi mjekët kanë refuzuar që t’i marrin. Në lidhje me këtë ka folur edhe kreu i Partisë...

A mund ta kishin pushtuar dot britanikët Bashkimin Sovjetik?

Më 2 shtator 1945, presidenti amerikan Herri Truman, shpalli fundin e Lufës së Dytë Botërore. Me dorëzimin e Japonisë, bota mund të merrte frymë...

Takimet në Bruksel, Rama: Vlerësime shumë të mira për Shqipërinë

Kryeminstri Edi Rama e cilësoi si një ditë pozitive dhe produktive vizitën e tij në Bruksel ditën e sotme. Edhe pse në momente të vështira...

E bujshme nga Italia, PSG nis bisedimet për Elseid Hysajn

Një lajm i bujshëm ka qarkulluar së fundmi në mediat italiane. Bëhet fjalë për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, i cili mund të...