E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Itali, 785 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit

Muaji dhjetor nis në Itali me 785 viktima dhe të 19.350 infektuar nga Covid 19. Shqetësues mbetet numri i lartë i viktimave që regjistrohen ditë pas dite, dhe i të infektuarve që në krahasim me një ditë më parë ka shënuar rritje.

Numri i viktimave nga Covid ka arritur deri më sot më 56.361, ndërsa e i të infektuarve në 1.620.901. 27.088 është numri i pacientëve të shëruar në 24 orët e fundit duke e çuar numrin e përgjithshëm të tyre në 784.595.

Dita e sotme ka regjistruar një reduktim të numrit të pacientëve që kërkojnë kurim në strukturat spitalore.

Në Itali janë kryer 182.100 tamponë në 24 orët e fundit e numri i tamponëve të kryer që nga nisja e pandemisë është mbi 22 milionë.

Brenda pak orëve qeveria italiane pritet të aprovojë një dekret të ri masash anti-Covid për të përballuar përhapjen e rrezikut të infektimit gjatë fazës festive të festave të fundvitit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Betohem”/ Joe Biden, zyrtarisht Presidenti i 46-të i SHBA-ve: Ditë shprese

Joe Biden është betuar si Presidenti i 46-të i Sheteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë betimit të Biden, të gjithë të pranishmit janë ngritur...

Kamala Harris betohet si zv/Presidente e SHBA-ve

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, bëri betimin në pozitën e re. Harris është nënpresidentja e parë grua dhe me ngjyrë në historinë...

BE ofron një fillim të ri në marrëdhëniet me SHBA

BE i ka ofruar Presidentit të ardhshëm të SHBA Biden një fillim të ri në marrëdhënie. Presidenti i Këshillit të BE, Charles Michel foli...

Detaje nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid, raportohet për 2 viktima

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një ndërtesë në Madrid duke lënë të paktën dy persona të vdekur dhe disa të plagosur. Kryetari...

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...