E shtunë, 23 Janar, 2021
12 C
Tirana

Ishte kapur me drogë? Shpat Kasapi ikën me urgjencë nga emisioni

Pak ditë më parë në mediat maqedonase qarkulloi lajmi se këngëtari Shpat Kasapi ishte arrestuar, pasi ishte kapur me dy doza kokaine me vete. Më pas ishte lënë i lirë për t’u gjykuar nga gjykata.

Në fakt ky lajm u mohua menjëherë nga vetë këngëtari, ku përmes një reagimi në rrjetet sociale shkruante se ndodhej në Tiranë. Ai po realizonte xhirimet për një spektakël për natën e ndërrimit të viteve.

Shpat Kasapi është shkarkuar nga posti që mbante në qeveri, si këshilltar i zëvendëskryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Artan Grubi.

Ditën që u publikua lajmi se ishte kapur me lëndë narkotike ka qenë në Tiranë, për të marrë pjesë në regjistrimin e emisionit festiv “Soiree” me Jonida Shehun në ABC.

Emisioni që ishte një maratonë e gjatë festive, u transmetua mbrëmjen e 1 janarit dhe askund nuk u duk Shpat Kasapi, veçse në fund teksa po shfaqeshin prapaskenat nga emisioni.

Shpat Kasapi në videon e backstage shfaqet teksa po bënte grimin, për t’u bërë gati për regjistrimin e emisionit. Por ai është larguar nga studio e Abc-se, 5 minuta para se ai të futej në skenë me justifikimin se duhej të largohej me urgjencë dhe se nuk ishte në gjendje të fliste për momentin.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...