E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

“Ishim të destinuar për njëri-tjetrin”, 23-vjeçarja martohet dhe lind fëmijë me 71-vjeçarin

Një vajzë 23-vjeçare nga Filipinet është martuar me një pensionist britanik 48 vite më të madh se ajo. Të gjithë kanë vënë në dyshim martesën e tyre, por Lorie fe Dales shprehet se janë të dashuruar.

Ajo u njoh me biznesmenin Thomas Greig, nga Wallasey në Facebook në vitin 2014. Dhe 71-vjeçari ra në dashuri me shikim të parë me të edhe pse Lorie fillimisht u step për shkak të moshës së tij.

Por gjërat e përbashkëta që kishin i lidhën shumë me njëri-tjetrin. Ata u takuan për herë të parë në korrik të vitit 2014, në ditëlindjen e Lorie dhe 23-vjeçarja ra në dashuri me të që në takimin e parë.

Çifti u martua në janar të vitit 2015 dhe më shumë se një vit më vonë u bënë prindër të një vajzë, Mary. Tomas jeton në Britani dhe Lorie në Filipine. Por ai udhëton çdo vit drejt bashkëshortes dhe vajzës së tij për ti takuar dhe qëndron atje për rreth 5 muaj.

“Për ne mosha është thjesht një numër,”-tha 23-vjeçarja. “Thjesht ishim të destinuar për njëri-tjetrin.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...