E diel, 16 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Ish-ylli i Realit pranon të luajë në Brazil për më pak se 10 euro në muaj

Ish-ylli i futbollit Robinjo ka pranuar të kthehet te klubi i Santos, duke pranuar kushte të çuditshme financiare.

Sipas mediave braziliane, ish-lojtari i Real Madridit do të paguhet 8.45 euro në 3 muajt e parë.

Ndërkohë, pas muajit mars sulmuesi brazilian do të marrë 422 mijë euro në muaj.

Kjo marrëveshje është vendosur në mënyrë të tillë që klubi të shlyejë dhe borxhin prej 3 milionë eurosh ndaj 36-vjeçarit, i cili pritet të firmosë për dy vite me Santosin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...