E diel, 13 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

Ish-ministri ka dy fjalë për Veliajn: Po për p*rdhët, kush do gjobitet?

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar vendimin e Erion Veliajt për të gjobitur Partinë Demokratike, pasi një protestues u filmua duke urinuar përpara derës së Kryeministrisë.

Manjani e quan qesharak këtë vendim, ndërsa nuk kursen edhe ironinë. Sipas tij, PD nuk mund të jetë përgjegjëse për cilindo që mban kapuç dhe që urinon.

Duke e cilësuar jashtë normales këtë akt, ai shpreh dufin për këtë situatë të nderë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Belgjika mposht me lehtësi Rusinë, Lukaku i dedikon golin Eriksen (Video)

Përfundon ndeshja midis Belgjikës dhe Rusisë, e vlefshme për grupin B të kompeticionit europian ''EURO 2020''. Skuadra e drejtuar nga Martinez ka shkatërruar rusët...

VOA: Takimin më të vështirë, Biden do e ketë me Erdogan

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të takohet me presidentin amerikan Joe Biden të hënën në takimin e nivelit të lartë NATO-s për diskutime...

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka nënshkruar një ligj që po vlerësohet se mund të pengojë përpjekjet për ekspozimin e korrupsionit ose kërkesën për llogaridhënien...

Itali: Vaksinimi me AstraZeneca, vetëm për personat mbi 60 vjeç

Vaksina Astrazeneca në Itali do të përdoret vetëm për njerëzit mbi 60 vjeç. Lajmi vjen pas rasteve të rralla të trombozës që kanë ndodhur...

Shqipëria ngjitet në çatinë e botës, por me cilat prioritete?

Shqipëria u zgjodh dje anëtare e përkohshme në Këshillin e Sigurimit. Duke filluar nga 1 janari i vitit 2022, Shqipëria do të ulet për...