E premte, 28 Janar, 2022
4.5 C
Tirana

Ish-kryeministri: Myslimanët kanë të drejtë të vrasin miliona francezë

Ish-kryeministri i Malajzisë, Mahathir Mohamad tha se myslimanët kishin të drejtë “të vrisnin miliona francezë” pas një sulmi vdekjeprurës në Nisë, duke shkaktuar zemërim të gjerë dhe duke bërë që Twitter të fshinte postimin e tij.

Mahathir, i cili ka qenë lideri më i moshuar në botë para se të tërhiqej në shkurt, akuzon Francën se në kohën kur ajo sundonte botën ka vrarë 1.3 milionë myslimanë.

Ai u shpreh se presidenti francez Emmanuel Macron nuk po tregonte se ishte i civilizuar”, duke shtuar se ishte “shumë primitiv”.

”Meqenëse ju fajësoni myslimanët dhe fenë myslimane për atë që u bë nga një person i zemëruar, myslimanët kanë të drejtë të dënojnë francezët”, tha në fund ish-kryeministri.

Tre sulme me thikë ndodhën mëngjesin e sotëm në dy qytete në jug të Francës duke lënë tre njerëz të vdekur dhe disa të plagosur, të cilat po hetohen si të motivuar nga urrejtja apo terrorizmi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

O mosmirënjohës, Berisha ju bëri njerëz ju nuk i jepni as dorën

Nga: Nikoll Lesi Sot shkoi në parlament, pas 4 muajve mungesë prej “Foltores”, ish-kryeministri Berisha. Foli, trazoi, turbulloi qetësinë e parlamentit dhe iku. Por ajo që...

Tr*toli në banesën e të vëllait, Agron Duka: Jam trembur shumë

Kreu i PAA-së, Agron Duka, ka shprehur shqetësimin pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e Armand Dukës, duke vënë në dukje se është i...

Zyrtari i DASH mesazh Berishës: Një i korruptuar s’mund të jetë fytyra e PD

Zv/Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, Gabriel Escobar, thekson se një person i shpallur "non grata" për korrupsion, nuk mund të jetë fytyra e PD-së....

Mesazhet e Nokës me Nikollën e Manjën/Alibeaj: “Foltorja” bashkëpunon me Ramën

Në seancën e djeshme plenare të zhvilluar në Kuvend, mediat kanë kapur bisedat nga celulari i deputetit demokrat Flamur Noka, që ka zhvilluar në...

“Non grata”, Berisha: Kam bindjen se SHBA do ta korrigjojë gabimin

Për Berishën, deklarimi “non grata” nga ana e SHBA-së, është i bazuar në shpifje. Në emisonin "Opinion" në Tv Klan, Berisha ka deklaruar se...