E mërkurë, 27 Janar, 2021
2 C
Tirana

Ish-kryeministri Bashkim Fino humb nënën e tij

Ish-kryeministri socialist Bashkim Fino, ka humbur nënën. Lajmi i trishtë bëhet me dije paraditen e sotme, nga të afërm të deputetit socialist.

Karriera e Bashkim Finos në Partinë Socialiste është e hershme. Prej vitit 1997 e në vazhdim është anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste.

Karriera politike:  1997 e në vazhdim: Anëtar i Kryesisë së Partisë Socialiste.

1997: Kryeministër në qeverinë e Pajtimit Kombëtar.

1997- 1998: Minister të Pushtetit Lokal dhe Zv. Kryeminister.

1999- 2001: Ministër i pushtetit lokal.

2001-2002: Ministër i Punëve Publike dhe Turizmit.

2004-2005: Ministër i Rregullimit të Territorit dhe Turizmit.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...