E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Ish-futbollisti i Arsenal do të kalojë 50 ditë mbas hekurave, rrahu keq një…

Ish-sulmuesi i Arsenal Nicklas Bendtner do të burgoset për 50 ditë. Në fillim të këtij muaji, Bendtner është shpallur fajtor pasi ka rrahur një shofer taksie në kryeqytetin danez më 9 shtator. 30-vjeçari ka pranuar se ka goditur taksistin, por shtoi se ishte për vetëmbrojtje.

Bendtner, i cili aktualisht luan për norvegjezët e Rosenborg, është dënuar me 50 ditë burg dhe 200 euro gjobë. Prokuroria e Copenhagen ka shkruar në Twitter se Bendner ka zgjedhur të tërheqë apelin e tij, kështu që verdikti do të jetë final. Nuk është e qartë se kur do të burgoset Bendtner.

Incidenti ka ndodhur në orën 2:41 të mëngjesit më 9 shtator pasi Bendtner dhe e dashura e tij kishin kaluar mbrëmjen në klubin e natës Lusso.

Pasi kishte debatuar për çmimin 5 euro të transportit, Bendtner ka goditur në nofull taksistin përpara se ta shtrinte në tokë dhe ta godiste me shkelma.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...