E shtunë, 30 Maj, 2020
20 C
Tirana

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon përse iku nga PS

Më të lexuarat

Ardi Veliu nxori videon, e ëma e 15-vjeçarit zbulon vendimin që ka marrë

Nëna e djalit të dhunuar nga disa policë në zonën e Liqenit Artificial, Zaida Çobo, ka thënë se është ndjerë e tmerruar. Në një...

Mustafa tregon se kur mund të mbahet votimi i qeverisë Hoti

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa është shprehur se ekziston mundësia që seanca për votimin e qeverisë të mbahet nesër ose ditën e hënë. Në një...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

Skandali me videon/ Ardi Veliut i ikën ‘situata nga duart’: Ju kërkoj ndjesë

Pas komentit qesharak ndaj nënës së 15-vjeçarit të dhunuar, ku përdori edhe një video personale për të fshehur gjurmët, një tjetër reagim ka ardhur...

Veseli: Demokracia e Kosovës është në momente vendimtare

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, shprehet se pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, demokracia është në një moment vendimtar, siç është edhe...

 “Zbatoni vendimin e Gjykatës Kushtetuese”, BE-ja thirrje politikanëve në Kosovë

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë dhe shefat e misioneve të BE-së, i janë drejtuar me një mesazh të qartë politikanëve në Kosovë, që...

Skandaloze/ Tenisti i famshëm lobon kundër Kosovës, Daçiç e shpërblen

Serbia po përdor sërish sportin, për politikë! Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ka shpërblyer me mirënjohje tenistin me famë botërore,...

Cakaj jep lajmin e mirë për Shqipërinë

Ministri Gent Cakaj, ka bërë me dije se grupi negociator për bisedimet e aderimit në BE është ngritur. Ai njoftoin me anë të një...

Dorëheqja e mundshme e Vjosa Osmanit, nuk mund të zvarrisë formimin e qeverisë

Seancën për votimin e qeverisë së re, nuk mund të pengojë dorëheqja e mundshme e kryetares së Kuvendit, Vjosa Osmani. Në rastin e tillë,...

24 vite më parë/ Namik Dokle nxjerr foton e rrallë të grevës së urisë

Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle dhe deputet për disa legjislatura, ka ndarë me ndjekësit e tij një foto të rrallë të grevës së urisë...

Ish-drejtoresha e “hekurt” e Drejtorisë së Tatimeve, Briseida Shehaj, prej kohësh ka lënë mënjanë politikën. Ajo është pjesë e televizionit, dhe për herë të parë ka zgjedhur që të rrëfejë çfarë ndodhi që ajo u largua nga posti që mbante.

Në emisionin ‘Tempora’, Shehaj tha se arsyet e largimit të saj duhet ti tregojë vetë kryeministri Rama. Ajo deklaroi publikisht se nuk e kanë shkarkuar, por ishte një vendimmarrje e saj për tu larguar.

“Deri në momentin e caktuar që idetë e tua janë pjesë e një ekipi, deri në momentin që ti e gjen veten pjesë të atij ekipi, më pas largohesh. Mua nuk më largoj, nuk më hoqi njeri. Ishte një vendimarrje e imja për tu larguar, sepse nuk e ndjeja më veten pjesë të atij ekipi. Dorëheqja ime ka qenë një histori shumë e bukur, por që nuk më takon mua ta them. Nuk preferoj të flas sidomos për diçka që ka ndodhur mes meje, kryeministrit apo asaj pjesë të administratës. Në qoftë se do të dojë ndonjë ditë kryeministri ti përgjigjet këtyre pyetjeve, është i lirë nga unë, ka leje të tregojë të gjithë të vërtetën”.

Lexo edhe :   "Ndjesë për ofendimet”, Rama: Çdo gjë është vendosur në mënyrë zyrtare

Je një e penduar e Rilindjes?

“Jo, s’kam pse të jem e penduar. Unë kam bërë një punë që unë e gjykoi shumë të mirë. Jam e gatshme të përballem me këdo për çdo shifër, për çdo gram të atij institucioni. Unë i mbaj mend edhe sot, sepse unë punoja nga ora 8 e mëngjesit deri në 3 të natës. Kam bërë më të mirën e mundshme, kjo ishte më e mira e imja. Do isha penduar po të kisha bërë ndonjë gabim. Unë nuk kam bërë asnjë gabim, nuk kam bërë asnjë faj”.

Lexo edhe :   "Do ti ha veshin Ramës"/ Kryemadhi: Rilindasit e kanë në krevat, unë e kam në ring

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rritje e numrit të të infektuarve, ja si paraqitet situata në 24 orët e fundit

Situata me koronavirusin vijon me të njëjtat shifra sikundër gjatë javës, duke mos pësuar asnjë ulje të kurbës. Në përditësimin e fundit të Ministrisë së...

24 vite më parë/ Namik Dokle nxjerr foton e rrallë të grevës së urisë

Ish-kryetari i Kuvendit, Namik Dokle dhe deputet për disa legjislatura, ka ndarë me ndjekësit e tij një foto të rrallë të grevës së urisë...

Ambasada Amerikane publikon pamjet, del me paralajmërimin e rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, ka publikuar në rrjetet sociale disa pamje nga salla e re e gjyqit në vendin tonë, e financuar nga USAID....

Për ata që po dalldisen nga ethet e rreme zgjedhore

Nga: Alfred Peza Palët politike opozitare të tryezës për reformën e re elektorale, po “përkëdhelen” për të fituar kohë deri në minutën e fundit, kur...

Nga Tayna e deri tek Ledri Vula, ja sa milionë humbën me pandeminë

Në mesin e sektorëve të prekur rëndë nga pandemia COVID-19 është ai i artistëve. Të ardhurat e gjeneruara nga koncertet, mbrëmjet e tjera muzikore...
WhatsApp KONTAKTO TT