E shtunë, 18 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

Ish-deputeti i PD viziton protestuesit e lënduar: Policia ka ushtruar dhunë (foto)

Ish-deputeti i PD-së, Luçiano Boçi ka vizituar në spital protestuesit që u lënduan gjatë protestës së opozitës ditën e sotme.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në Facebook, ku shprehet se Policia e Shtetit ka ushtruar dhunë dhe ka goditur qytetarët.

e02c99e9-1220-425d-a579-b9d27426e7b1

Përsa i përket gjendjes së tyre shëndetësore, Boçi shkruan se është e agravuar me shikim dhe frymëmarrje.

cbbf29ac-d94d-446a-8ac3-930041506ab6

Postimi i plotë:

Brutaliteti i policisë, me përdorimin e lëndëve helmuese, mbi protestuesit ka sjellë dëmtime serioze për ta.

Junta ushtarako-policore e Ramës ka ushtruar dhunë dhe ka goditur qytetarët.

Kodhel Çala është sulmuar nga afër me pistoletë lënd-hedhëse, drejt e në sy.

Ka humbje shikimi dhe komplikacione në frymëmarrje.

Flamurmbajtësi, i veshur me simbolet e flamurit, Ago Nuhaj, goditet dhe ai.

Gjendja shëndetësore është e agravuar me shikimin dhe frymëmarrjen.

Ky është regjimi i “hajdutit” psiqik.

Fundi është afër!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Betohen në Presidencë, Qeveria nis zyrtarisht mandatin e tretë

Pas betimit te presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit të ri qeveritar vendosën të ecnin në këmbë përgjatë Bulevardit Dëshmorët...

Betimi i kabinetit qeveritar/Rama dhe ministrat betohen para Metës

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur pak çaste më parë në Presidencë, ku bashkë me anëtarët e kabinetit qeveritar do të betohet para kreut të...

Miliarderi amerikan shpallet fajtor për vrasje

Trashëgimtari amerikan i pasurive të paluajtshme Robert Durst, subjekt i dokumentarit të krimit HBO The Jinx, është dënuar për vrasjen e mikes së tij...

Kurti lë pas inatet me Ramën dhe e uron për mandatin e tretë

Dje kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, i ka dërguar një letër të hapur homologut të tij shqiptar, Edi Rama, duke e uruar për mandatin...

Meta merr në mbrojtje Berishën, akuzon Kim se po shkel sovranitetin e vendit

Pas një periudhe të gjatë heshtje, një ditë më parë kreu i shtetit, Ilir Meta, u prononcua për mediat duke u rreshtuar krah aleatit...