E martë, 27 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Ish-deputeti i PD-së bën deklaratën e fortë: Artan Hoxha punon për shërbimet sekrete

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

E trishtë, ndërron jetë ish-futbollisti i Manchester City

Manchester City ka dhënë një lajm të trishtë për botën e futbollit. Klubi njofton se ka ndërruar jetë në moshën 17-vjeçare ish-lojtari i të rinjve,...

Hajdari zbulon emrin e partisë me të cilën do garojë në zgjedhje

Deputetja Rudina Hajdari, do të garojë me një parti të re në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Në ‘News 24’, Hajdari tha se partia e...

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka debatuar me tone të ashpra me ish-deputetin e PD-së, Mark Marku, referuar dosjes 339 ku dyshohet se është i përfshirë edhe Vangjush Dako. Mes palëve ka patur akuza të ndërsjellta në emisionin “Opinion”, por e rëndë është fakti ku Marku akuzoi Hoxhën se ka tre vite që i shërben mafias. Ai aludoi në studio se Hoxha mund të punojë edhe për shërbimet sekrete. Këto akuza të forta duket se bënë që gazetari Hoxha të acarohej së tepërmi gjatë emisionit.

Mark Marku: Në dy përgjime ka dalë implikimi i drejtpërdrejtë i strukturave të këtij zotërisë, janë dy raste ekzemplare ku del implikimi i shtetit. Kemi qenë në këtë emision kur ka qenë fushata dhe unë kam thënë se në Durrës po paguhen nga 50 Euro për votues, e kam thënë unë që nuk jam as hetues, as jam bashkëpunëtor i shërbimeve sekrete, siç janë këta. Janë manipuluar vota. Duhen dy palët që të vërtetojnë deklarimin e votave, ai që i ka blerë dhe ai që i ka shitur.

Lexo edhe :   Rama mbledh shtabin elektoral, ja çfarë po diskutohet

Blendi Fevziu: Edhe thirrja e Dakos nuk e zbardh më?

Mark Marku: Patjetër, nuk kanë për ta nxjerrë, pse Prokuroria e Arta Markut. Ti mendon se do e nxjerrë Prokuroria e Arta Markut që është zgjedhur në mënyrë të paligjshme. Se po bëjmë avokatin e mafias në Shqipëri, të gjithë në vend, shtypi, media dhe kjo po na shkatërron ekonominë, rendin. Po vriten njerëz. Edhe mediat po bëjnë avokatin e mafias.

Artan Hoxha: Ne po kërkojmë të hetohet i gjithë trafiku i kokainës. Problemi është kryeministri Edi Rama. Nuk është Dako…

Mark Marku i drejtohet Hoxhës: Ti e mbron, duke krijuar alibinë e tyre, unë, tjetri – tjetri, mos bëni avokatin e tyre….

Lexo edhe :   "Janë të preferuarit e Ramës e Metës”, Manjani flet për Gjykatën Kushtetuese

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kryemadhi: Rama i ka kthyer shqiptarët si qen me maska

Kryetarja e LSI,  Monika Kryemadhi ka folur në lidhje me vendimin e mbajtjes së maskës me detyrim në ambientet jashtë. Kryemadhi është shprehur se përdorimi...

Thaçi i ashpër me Perëndimin: Po i bën padrejtësi Kosovës me vizat

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se është padrejtësi që Bashkimi Evropian nuk liberalizon vizat me Kosovën. Sipas tij, Perëndimi ka rënë në lajthitje. Teksa foli...

Ndeshje dramatike në “San Siro”, Kumbulla i shënon dhe ndal Milanin

Përfundon supersfida e javës së 6 të Serisë A, mes Milanit dhe Romës. Ndeshja ka prodhuar jo vetëm lojë të bukur, por edhe gola, pasi...

Hajdari ashpërson tonet: PD dhe PS, banda që luftojnë me njëra-tjetrën

Për deputeten Rudina Hajdari, dy partitë më të mëdha në vend PD dhe PS janë kthyer në banda të cilat luftojnë me njëra-tjetrën. Hajdari shprehet...

Krijimi i partive të reja, Patozi: ‘Thërrmimi’ i PD mund të dali për mirë

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, thotë se fragmentarizimi i PD mund t’i sjelli dobi Shqipërisë. Sipas tij, edhe nëse PD “thërrmohet fare, ndoshta nuk...