E martë, 21 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Ish-deputeti demokrat: Si mund ta pastrojë Rama imazhin e vendit

Ish-deputeti Aldo Bumçi ka thënë se e vetmja mënyrë se si Rama të rregullojë imazhin e vendit, është duke u larguar. Këtë deklaratë, ish-deputeti e bëri në emisionin “360 Gradë”.

“Edi Rama ka një mënyrë se si mund ta pastrojë imazhin e Shqipërisë, është duke u larguar. Nuk është kërkesë, është zgjidhje. Ka 6 vite në qeverisje dhe nuk mund të akuzojë të tjerët. Nuk shkon më, fajin e ka Berisha. Dy vitet e fundit, qeveris pa aleat. Jo se e penguan aleatët, por këto dy vite po qeveris i vetëm. Ky njeri ka prodhuar një vend ku njerëzit janë larguar për frymë më shumë se sirianët. Si ka mundësi që shqiptarët të largohen si përqindje popullsie më shumë se sirianët?!”, tha Bumçi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shqipëria, me nivelet më të larta të emigrimit të “trurit”, po varfërohet vendi

Emigracioni në nivele të larta i njerëzve të arsimuar nga vendi do të varfërojë ekonominë dhe gjithashtu ndikon negativisht në rritjen e qëndrueshme dhe...

Kosova ndalon hyrjen e mjeteve me targa serbe, Drecun: Aksioni i planifikuar

Kryetari i Komisionit për Kosovën në Kuvendin e Serbisë, Milovan Drecun, ka deklaruar se aksioni i Njësisë Speciale të Kosovës rreth vendosjes së reciprocitetit...

Ndodh edhe kështu/Nuk siguroi dot biletën, tifozi fshihet në tualetin e femrave

Për të parë skuadrën e zemrës, ia vlen çfarë do lloj sakrifice. Një tifoz skocez i skuadrës së Sëlltikut është përballur me një të...

E mendonin të vdekur në Pukë, si i dështoi plani për inskenimin e vrasjes

Vijojnë hetimet ndaj biznesmenit italian Davide Pecorelli, të cilit i dështoi plani për inskenimin e vrasjes. Shqipëria nis hetimet për "shkatërrim prone" e "dëmtim...

Thellohet tragjedia, shuhet familja Gjoka nga shpërthimi i bombolës së gazit

Pas dy motrave dhe mamasë, ka humbur jetën edhe djali 12-vjeçar i familjes Gjoka. Enriko Gjoka 12 vjeç, fatkeqësisht nuk ia ka dalë t'i...