Kronikë

Ish-deputetët socialistë në ‘arrest shtëpie’, rrëzohet kërkesa e Ndokës dhe Çukos

               Publikuar në : 12:44 - 15/04/19 S.N

Gjykata e Shkallës së Parë e Krimeve të Rënda ka refuzuar kërkesën e ndryshimit të masës së sigurisë për dy ish-deputetët e PS, Arben Ndoka dhe Arben Çuko.

Për rrjedhojë, dy ish-deputetët socialistë mbeten në ‘arrest shtëpie’.

Ndërkohë avokati i Arben Ndokës, Maks Haxhia ka theksuar se ka apeluar vendimin për sekuestron e pronave në emër të familjes Ndoka. Sipas tij, nuk ka asnjë metër tokë në emër të Arben Ndokës.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT