E enjte, 25 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

“Ish-bashkëshorten e ka dhunuar dhe përndjekur”, policia flet për arrestimin e Klodian Duros

Policia e Tiranës ka nxjerrë detajet e reja në lidhje me arrestimin e ish-futbollistit të njohur të kombëtares shqiptare, Klodian Duro. Prangosja e tij është kryer nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr.2.

Burimet zyrtare të uniformave blu thonë se Klodian Duro ka ushtruar dhunë fizike ndaj ish-bashkëshortes, si edhe e ka përndjekur në menyrë të vazhdueshme.

Lidhur me këtë rast, materialet proceduriale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë, për veprat penale “Dhuna në familje”, “Përndjekja” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimet e gjykatës”.

Njoftimi

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Nr.2 është arrestuar në flagrancë shtetasi K.D., 43 vjeç, banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi, duke thyer urdhrin e mbrojtjes e marrë nga ish-bashkëshortja e këtij shtetasi, ka ushtruar dhunë fizike ndaj saj si edhe e ka përndjekur në menyrë të vazhdueshme .

Materialet proceduriale u referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë për veprat penale “Dhuna në familje”, “Përndjekja” dhe “Veprime në kundërshtim me vendimet e gjykatës”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Fifi i shkruan letër vetes në “Big Brother VIP”

Fifi ka qënë në një gjendje jo të mirë emocionale pas debatit me opinionisten Balina Bodinaku. Ajo ka zgjedhur t’i drejtojë një letër vetes...

Vuçiç jep alarmin: Lindshmëria është e ulët, po shuhemi si komb

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka dhënë alarmin për shuarjen si komb, pasi ka rënë në mënyrë të ndjeshme lindshmëria. Duke marrë shkas nga...

Nëse Perëndimi është i lëkundur, Ballkani do të zhytet sërish në l*ftë

Nga: William Hague “Times of London” Dy gjëra më kanë mbetur ende në mendje nga takimi im i parë me Vladimir Putin në Kremlin si Ministër i Jashtëm i...

Balla tallet me Bashën: Luli çohet vonë, s’ka marrë vesh që takuam fermerët

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka ironizuar kryedemokratin Basha sa i takon takimit me fermerët. Reagimi i Ballës vjen pas...

Rama zbardh debatet me fermerët dhe tregon për çfarë ranë dakord

Kryeministri Edi Rama ka zbardhur takimin që pati me fermerët, të cilit ishin duke protestuar para Parlamentit. Kreu i qeverisë ka pasur një bisedë...