E shtunë, 31 Korrik, 2021
31.5 C
Tirana

Inter/ Vjen akordi për lojtarin, transferim me kosto totale 120 milion

Akordi mes PSG-së dhe Interit për Hashraf Hakimin duket se ka ardhur.

Sipas ‘Footmercato’, në fakt, PSG-ja tashmë e ka arritur marrëveshjen me lojtarin që mbërriti vetëm një vit më parë nga Real Madridi pas huazimit tek Borussia Dortmund më parë.

Një marrëveshje me shifra shumë të larta me një pagë rreth 10 milion euro në sezon për pesë vjet. Këto shifra janë të paimagjinueshme për Interin dhe për Serinë A në përgjithësi. Mbetet ‘vetëm’ për t’u gjetur një marrëveshje me ‘bluzinjtë’, të cilët sipas portalit francez nuk duan absolutisht kompensim teknik (shkëmbim) por vetëm para.

Ky fakt e ka eleminuar Çelsin nga gara, duke lënë vetëm PSG-në e Leonardos që në këto orë ka rishikuar ofertën e saj disa herë, derisa e rriti në 70 milion euro, duke iu afruar shumë kërkesës fillestare të Marotës. Në Paris ka shumë besim se operacioni mbyllet brenda kësaj jave. Për PSG-në, duke marrë parasysh çmimin dhe pagën neto, kostoja shkon në të paktën 120 milion euro./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Mbappe i 'pret krahët' Realit, flet për Champions me PSG-në

Shkelën rregullat kundër Covid, përjashtohen 2 sportistë nga Olimpiada në Tokio

Dy xhudistë të Gjeorgjisë janë përjashtuar nga Lojërat Olimpike Tokio 2020, pasi kanë dalë për shëtitje jashtë Fshatit Olimpik, ka raportuar agjencia japoneze e...

117 milionë euro, Manchester City pranë blerjes rekord

Manchester City është shumë afër goditjes së radhës në merkato. Sipas shtypit anglez, mungon shumë pak për arritjen e marrëveshjes për mesfushorin e Aston Villa-s,...

Koronavirusi/ Profesori grek: Do të krijohen më shumë mutacione ngjitëse

Profesori Theodoros Vasilakopoulos në një intervistë për mediat vendase, foli për rrjedhën e pandemisë në vend dhe procesin e vaksinimit ku thotë se ashtu...

Teatri Kombëtar në pronësi të Bashkisë/ PD: Rama nuk pyet për drejtësinë

Partia Demokratike ka reaguar ashpër ndaj vendimin e qeverisë për t'i kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së Tiranës. Deputetja e zgjedhur...

Varianti Delta përhapet me shpejtësi në Shtetet e Bashkuara

Presidenti Joe Biden po u kërkoi punonjësve të qeverisë federale të dëshmojnë statusin e tyre të vaksinimit. Të pavaksinuarit do të duhet të mbajnë...