E mërkurë, 21 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Inter në Champions falë paaftësisë së Empolit, Milan bën detyrën por… (Video)

Më të lexuarat

Një izolim i dytë nga koronavirusi? Rrakacolli tregon skenarët

Rritja alarmante  e rasteve të reja me Covid-19 ditët e fundit në vend, ka shtuar frikën te qytetarët se mund të ketë një izolim...

Italia e gjunjëzuar nga koronavirusi, regjistron shifra alarmante. Masat e reja

Italia është e gjunjëzuar nga koronavirusi. Pas rritjes së numrit të rasteve të reja, Italia do t’i ashpërsojë masat kundër covid-19. Të dielën mbrëma,...

Abuzim me tendera, SPAK arreston ish-drejtorin e Prokurimeve të OSHEE

Policia e Tiranës ka kryer ekzekutimin e urdhërarresteve për disa zyrtarë të OSHEE-së, me urdhër të SPAK-ut. Në pranga ka rënë, ish-Drejtori i Prokurorimeve të...

Rekord i ri të infektuarish, konfirmohen 4 humbje jete në 24 orët e fundit

Ende nuk ka asnjë shenjë përmirësimi nga situata me pandeminë në vend. Gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 4 persona. Burime zyrtare nga...

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Keni aplikuar për Lotarinë Amerikane? Ambasada del me njoftimin e rëndësishëm

Gjatë ditëve të fundit, Ambasada Amerikane në Tiranë ka këshilluar qytetarët shqiptarë mbi mënyrën e aplikimit për Lotarinë Amerikane. Të gjithë ata persona të cilët...

Ish-drejtoresha e Tatimeve tregon kujt i përket rafineria e Ballshit

Ish-drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj, ka lëshuar një deklaratë të fortë në lidhje me çështjen e rafinerisë së Ballshit. E ftuar në Syri.net, Shehaj...

Sherr me Luanën gjatë emisionit? Zbulohet e vërteta e largimit të Veleshnjës

Pak ditë më parë u aludua se aktori i humorit Rezart Veleshnja, kishte pasur një zënkë me moderatoren Luana Vjollca, dhe për këtë arsye...

Rekord infektimesh në Itali/ Rajonet fillojnë të mbyllen nga kjo fundjavë

Sikundër u njoftua më herët, Italia do të nis me masat e reja kufizuese, në tentativë për të ulur numrin e të infektuarve. Vala...

“Kam kaluar koronavirusin”, Alketa Vejsiu rrëfen përjetimet

Moderatorja Alketa Vejsiu ka zbuluar se e ka kaluar koronavirusin. Edhe ajo nuk i ka shpëtuar infektimit me COVID-19, por fatmirësisht simptomat duket se...

Java e fundit e Serie A ishte një nga më emocionueset e viteve të fundit. Titulli ishte vendosur, por lufta për dy vendet e mbetura në Champions League ishte e ashpër. Inter luante brenda ndaj Empolit dhe ka fituar 2-1 falë supergolit të Keita Balde. Zikaltërve u duhej një fitore për të siguruar kualifikimin dhe gjatë pjesës së parë kanë bërë një rekord prej 8 goditjeve në kuadrat, por kanë gjetur një Dragowski në super formë. Pas pushimit, i porsa futuri në fushë Balde ka zhbllokuar rezultatin dhe që prej atij momenti vendasit ishin më të qetë duke kontrolluar ndeshjen.

Icardi mund të kishte dyfishuar rezultatin, por gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Më pas filloi çmenduria, Empoli barazon me Traore pak përpara se Nainggolan të rikthente avantazhin për vendasit. Megjithatë, Inter ka vuajtur shumë dhe me shumë fat ka arritur të ruajë vendin e katërt pasi Empoli duhet të paktën të kishte barazuar këtë ndeshje me mundësitë e shumta që ka krijuar në minutat e fundit. Inter i tmerrshëm, por që arrin kualifikimin.

Atalanta ka fituar 3-1 ndaj Sassuolos dhe ka bërë një arritje të pabesueshme duke u kualifikuar në edicionin e ardhshëm të Champions League. Të besuarit e Gasperinit e kanë mbyllur sezonin në vend të tretë, duke lënë mbrapa skuadra me histori si Milan dhe Roma. Ndeshja nisi shumë keq për vendasit teksa Berardi ka shënuar golin e avantazhit për miqtë. Megjithatë, Zapata ka barazuar pak përpara fundit të pjesës së parë. Kur përfundoi pjesa e parë, pati një sherr të madh në fushë dhe Berardi duhet të dilte me karton të kuq. Kjo ja bëri më të thjeshtë gjërat vendasve të cilët shënuan dy gola të tjerë në pjesën e dytë duke siguruar fitoren, raporton telesport.

Lexo edhe :   Inter në 'ankth', dy lojtarë sërish me koronavirus
Lexo edhe :   Inter në 'ankth', dy lojtarë sërish me koronavirus

Milan ka fituar me shumë vështirësi me SPAL me rezultatin 3-2, por fitorja nuk i ka mjaftuar pasi Inter dhe Atalanta duhet të bënin një hap fals. Kuqezinjtë e nisën mirë ndeshjen duke shënuar dy gola me Calhanoglu dhe Kessie. Vicari ka ngushtuar diferencën për vendasit. Pas pushimit Fares gjeti golin e avantazhit përpara se Kessie të rikthente avantazhin për miqtë. Milan e menaxhoi mirë ndeshjen deri në fund të takimit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Diplomati zbulon detajet: Ministri grek është me origjinë shqiptare

Ish-drejtori i Drejtorisë së Çështjeve Juridike e Konsullore, Ksenofon Kristafi ka folur lidhur me ministrin e Jashtëm grek, Nikos Dendias. Në një prononcim për “Open”,...

Arjan Çani: Dendias me origjinë nga Vunoi i Shqipërisë, kushëri me Ramën

Moderatori Arjan Çani ka hedhur disa hipoteza lidhur me kryeministrin Edi Rama dhe kryediplomatin Nikos Dendias, duke pohuar se të dy janë të afërm...

‘Deti’, Hajdari: S’ka zgjidhje tjetër përveç Hagës

Për kufirin detar mes Shqipërisë dhe Greqisë do të vendosë Gjykata e Hagës. Vendimi në fjalë u mor sot në takimin që zhvilloi ministri...

A mbetet Partia Socialiste caku i fundit i Metës?!

Nga: Ben Andoni Do jetë e vështirë për presidentin Ilir Meta të bëjë diçka, të lartësisë së egos së vet, me mbarimin e mandatit si...

Pezullon punësimet e portalit, lë nxënësit me aftësi të kufizuar pa mësim

Në kundërshtim me ligjin, pezullon punësimin për mësuesit ndihmës edhe pse këta të fundit i vendos portali “Mësues për Shqipërinë”. Jonida Jonuzi e cila ankohet...