E premte, 5 Mars, 2021
17 C
Tirana

Inter fiton sfidën për vendin e dytë ndaj Atalantës

Interi ka mposhtur 2-0 në Bergamo Atalantën, duke fituar kështu sfidën për vendin e dytë të Serisë A.

Ekipi i drejtuar nga Antonio Conte shënoi dy herë në pjesën e parë me D’Ambrosio dhe Young për të mbyllur kampionatin në vendin e dytë me 82 pikë, vetëm 1 pikë pas Juventusit kampion, që humbi në Torino ndaj Romës me rezultatin 1-3.

Në ndeshjet e tjera të kësaj mbrëmjeje, Napoli mundi 3-1 Lazion, ndërsa Milani mposhti 3-0 Cagliari, me kuqezinjtë që e mbyllin sezonin në vendin e gjashtë të renditjes, shkruan “A2”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një portret i paautorizuar për historianin Marenglen Kasmi

Nga: Xhevdet Shehu Nuk e kisha njohur më parë Marenglen Kasmin. Kur ndaj Luftës Antifashiste Nacionalçlirimtare dhe dëshmorëve të saj u ndërmor një sulm i...

Shumica duan largimin e tij/ 70 % e qytetarëve të Tiranës kundër punës së Ramës

Në shumicë dërrmuese, qytetarët e Tiranës nuk e vlerësojnë punën që po bën Edi Rama. Sipas sondazhit të ‘Flame Tree Advisors’ në ‘Çim Peka LIVE’,...

Brenda vilës së Hoxhës, dhoma dhe shtrati ku diktatori ndërroi jetë

Gjithçka në dhomën e ish-diktatorit ka mbetur ashtu siç ka qenë edhe atëherë kur ai ishte në jetë. Në një udhëtim në rezidencat e personaliteteve...

A rrezikohet Shqipëria nga tërmetet në Greqi? Përgjigjet sizmiologu i IGJEUM

Një tërmet tjetër i fuqishëm ka rënë në Elasona të Greqisë me magnitudë 6 ballë. Lëkundjet e forta u ndjenë edhe në Tiranë, në...

Italia bllokon dërgimin e vaksinave të AstraZenecas në Australi

Qeveria italiane ka bllokuar eksportin e vaksinës së AstraZenecas për në Australi. Përmes këtij vendimi është bllokuar dërgimi i 250.000 dozave të vaksinës, që janë...