E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Inskenoi vrasjen e gruas, ja çfarë po ndodh me pilotin grek në qeli

I izoluar në qelinë e tij, duke shkruar gjithë ditën dhe duke refuzuar të dalë në oborrin e burgut, sepse, siç thonë “burimet”, ai ka frikë të mos fotografohet. Kështu e kalon ditën Babis Anagnostopoulos në burg. Njerëzit tregojnë se piloti shkruan me entuziazëm. Në repartin e 6-të të burgut Korydallos, 33-vjeçari mban distancë nga të gjithë, ndërsa marrëdhëniet me dy personat që ndajnë qelinë, një punonjës policie të korruptuar dhe një tjetër të burgosur për borxhe, janë tipike.

Momentet e vetme kur ai ndalon së shkruari janë kur ai merr një punë në mensën e burgut si “nëpunës”, dhe kur del në telefon për të komunikuar me avokatin e tij z. Alexandros Papaioannidis.

Ai nuk pranon vizitorë dhe tani është duke pritur që të dhënat e reja nga policia, të futen në dosjen e rastit.

Duke vrarë Caroline dhe varur qenin e tyre, ai me qetësi ‘drejtoi’ grabitjen në shtëpinë e tmerrit në Glyka Nera. Në dokumentin audio të paraqitur për herë të parë nga Mega, piloti dëgjohet duke u kollitur, ulëritur dhe duke u përpjekur t’i japë sa më shumë besueshmëri telefonatës në veprim të menjëhershëm. Ai përpiqet të shtiret si i tronditur: “Ndihmë”, “Ndihmë, grabitësit erdhën”.

Në anën tjetër të linjës telefonike është një grua nga Qendra për Veprim të Menjëhershëm, e cila e pyet se ku është dhe pasi bërtiti disa herë dhe madje qau, ai përgjigjet “Glyka Nera”. Gjatë gjithë telefonatës, ai u përpoq të bindte veten se ishte në gjendje shoku dhe thirri një ambulancë.

Lexo edhe :   "Shfryhet" dosja "Toyota Yaris", një vit burg për Ervis Vladin

Burimi i lajmit: Protothema. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...