E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Insigne thumbon Ronaldon: Të shohim si do përshtatet, Napolit nuk…

Transferimi i Cristiano Ronaldos tek Juventusi ka thelluar diferencat mes bardhezinjve dhe ekipeve të tjera, por mbetet për tu parë se si do të përshtatet ylli portugez në kampionatin italian. Lorenzo Insigne në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport” ka folur për Ronaldo, duke thumbuar disi edhe blerjen e madhe të Juventusit.Sulmuesi shtatshkurtër i Napolit, Lorenzo Insigne është shprehur se pret me shumë kurioizitet se si do të përshtatet ai, por ka thënë edhe se preferon më shumë Messin. “Unë jam kureshtar të shoh se si do të përshtatet ai në ligën tonë. Me siguri nuk do të jetë në gjendje t’i fitojë i vetëm ndeshjet, por unë preferoj Messin. Nuk dua të di nëse ai ka pesë “Topa të Artë”. Ari do të thotë diçka, jo gjithçka.

Mbrojtjet italiane janë të forta, por në një turne të gjatë ne do të shohim. Ndoshta Ronaldo do të jetë i kursyer për në Ligën e Kampionëve, i cili është qëllimi i tij i madh, si edhe i Juventusit. Napoli ka luajtur në 1/8 finale të Champions-it, dy sezone më parë, por Ronaldo nuk mundi të na shënonte asnjë gol”,–pohon Insigne.

Ndërkohë, Insigne ka shijuar ardhjen e trajnerit Carlo Ancelotti: “Ardhja e tij te Napoli është diçka e shkëlqyer. Ai transmeton qetësi në çdo mjedis. Rast i artë për ne, që të përfitojnë prej tij nga çdo moment, në dhomat e zhveshjes, në stërvitje, në ndeshje, apo në tryezë duke folur”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Njeriu njihet kur ceket interesi personal”, Basha flet për Berishën

“E vërteta është që kam patur një bashkëpunim shumë të ngushtë. Ne kemi patur një marrëdhënie shumë të ngushtë me njëri-tjetrin gjatë kohës që...

Clinton nderon kryeministrin Rama me çmimin “Vital Voices Global”

Kryeministri Edi Rama u nderua gjatë vizitës së tij në Nju Jork, me çmimin e “Inovatorit të nderuar global” nga organizata e themeluar nga...

Ukraina fuçi baruti

Perëndimi i forcon krahët Ukrainës. Për shkak të rritjes së tensioneve ushtarake me Rusinë, SHBA, Franca, Britania e Madhe, Italia dhe Gjermania kanë mbështetur...

Gjici shfrenon fantazinë: As Gjermania s’i ka bërë investimet që ka bërë Kukësi

Kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, ka surprizuar me deklaratën e tij publike, duke thënë se as Gjermania nuk i ka bërë investimet që ka...

Foltorja dhe Prefekti, nuk janë hallet e shqiptarëve

Nga: Artur Ajazi Në një kohë kur gjithë bota merret me problemet e pandemisë, apo rritjes së mirëqenies, zgjidhjen e krizave dhe shuarjen e vatrave...