E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Infektohet trajneri i njohur shqiptar, tronditet ekipi para ndeshjes me Tomorin

Koronavirusi futet edhe në Kategorinë e Parë të futbollit shqiptar, duke prekur këtë herë edhe skuadrën e Flamurtarit të Vlorës. Trajneri Dritan Resuli është infektuar me Covid-19, dhe pasi ka rezultuar pozitiv është karantinuar në banesë. Burime për “Panorama Sport” zbulojnë se trajneri Dritan Resuli ka shfaqur simptoma të koronavirusit, dhe pasi ka bërë tamponin një ditë më parë, sot ka ardhur përgjigjja.

Për rrjedhojë, klubi ka marrë menjëherë masa urgjente, teksa autoritetet shëndetësore në Vlorë kanë bërë sot tamponët për të gjithë lojtarët e ekipit të Flamurtarit, pjesëtarët e stafit dhe drejtuesit e klubit. Përgjigjet e testeve do të mësohen nesër, para ndeshjes me Tomorin dhe nëse ka një numër të lartë të prekurish sa u përket futbollistëve, rrezikohet zhvillimi i takimit. Këtë të shtunë, Flamurtari do të kërkojë fitoren e parë këtë sezon, në ndeshjen ndaj Tomorit të Beratit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Përmbytjet ‘mollë sherri’, Rama: Meta është në hall, se ndihmoj dot

Rama i ka kthyer përgjigje Metës sa i takon përmbytjeve. Kujtojmë këtu se presidenti Ilir Meta kërkoi reagim të shpejtë nga qeveria dhe jo...

Vetë e bëri vaksinën, Rama ua pret shkurt deputetëve

Kryeministri Rama deklaroi në konferencën me gazetarët se asnjë ministër, deputet dhe drejtor që nuk është mbi 75 vjeç, nuk do të jetë i...

Bien infektimet, Kosova lehtësohen masat anti-Covid

Gjatë ditëve të fundit është vënë re një situatë diku më e përmirësuar në Kosovë, si pasojë e koronavirusit vdekjeprurës. Teksa numri i të...

I dogjën makinën, ja kush ishte ‘shënjestra’

Një automjet tip "BMW X5" u përfshi nga flakët mëngjesin e sotëm në lagjen 15 në Durrës, duke u djegur plotësisht në pjesën e...

Rama i sigurtë për fitoren, bën bilancin para zgjedhjeve

Në një konferencë për mediat, kryeministri Rama u ndal tek përmbytjet në vend, duke thënë që jemi përmisuar në krahasim me vitet e kaluara....