E martë, 14 Korrik, 2020
16 C
Tirana

Infektohet nga koronavirusi shoferi i ambulancës në Korçë

Më të lexuarat

Në Shqipëri vijon që të rritet numri i personave të infektuar me COVID-19.

Në qytetin e Korçës është konfirmuar se është prekur nga koronavirusi një shofer i ambulancës.

Personi i infektuar ka shfaqur simptoma të infeksionit si temperaturë dhe vështirësi në frymëmarrje kështu që i është nënshtruar analizave të cilat kanë rezultuar pozitive, shkruan “ABC News”.

Ai është izoluar në banesën e tij deri në normalizim të shëndetit.

Mbetet ende e paqartë se si është infektuar personi në fjalë nga COVID-19.

Kujtojmë se në qytetin e Korçës numri i të infektuarve ka shkuar në 12.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...