E mërkurë, 20 Janar, 2021
9 C
Tirana

Infektohet deputeti socialist, ja si është gjendja e tij shëndetësore

Vijojnë infektimet masive në radhët e politikës. Deputeti socialist i Beratit, Fadil Nasufi, ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Deputeti kishte disa ditë që kishte shfaqur shenja të infektimit, dhe ishte karantinuar në banesën e tij në Berat.

Nasufi kishte bërë tamponin dhe përgjigjja e tamponit rezultoi “pozitive”, ndërkohë që gjendja shëndetësore e tij është e mirë.

Situata me pandeminë në vendin tonë shfaqet tejet shqetësuese. Aktualisht në 3 spitalet COVID, po trajtohen 471 pacientë, 27 në terapi intensive, 9 pacientë janë të intubuar.

Në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 16 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Betohem”/ Joe Biden, zyrtarisht Presidenti i 46-të i SHBA-ve: Ditë shprese

Joe Biden është betuar si Presidenti i 46-të i Sheteve të Bashkuara të Amerikës. Gjatë betimit të Biden, të gjithë të pranishmit janë ngritur...

Kamala Harris betohet si zv/Presidente e SHBA-ve

Nënpresidentja e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris, bëri betimin në pozitën e re. Harris është nënpresidentja e parë grua dhe me ngjyrë në historinë...

BE ofron një fillim të ri në marrëdhëniet me SHBA

BE i ka ofruar Presidentit të ardhshëm të SHBA Biden një fillim të ri në marrëdhënie. Presidenti i Këshillit të BE, Charles Michel foli...

Detaje nga shpërthimi i fuqishëm në Madrid, raportohet për 2 viktima

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur sot në një ndërtesë në Madrid duke lënë të paktën dy persona të vdekur dhe disa të plagosur. Kryetari...

Basha: Kur Rama qesh, Shqipëria qan. Njerëzit janë lodhur prej tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit i quajti memexhinj aleatët e demokratëve. Basha thotë se...