E martë, 2 Qershor, 2020
23 C
Tirana

Infektivi i QSUT në karantinë, “Fundjavë Ndryshe” pranë stafit mjekësor (FOTO)

Më të lexuarat

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Bllokimi i kufirit me Kosovën/ Reagon Rama

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me vendimin e palës kosovare, për të mos lejuar futjen në territorin e tyre të makinave nga Shqipëria,...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Një tjetër gjyqtare e vettingut kallëzohet në SPAK

Ish-gjyqtarja e Apelit Shkodër, Hajrie Muçmata, ka kallëzuar në SPAK gjyqtaren e KPK-së, Alma Faskaj. Muçmata akuzon Alma Faskajn për kryerjen e veprës penale “Falsifikim...

“Shqiptarët janë popull kafe-dashës”, në mars-prill u importuan rreth 1600 ton

Mbyllja e bareve, nuk i kanë penguar shqiptarët të konsumojnë kafe në shtëpitë e tyre. Përkundrazi, gjatë muajit prill janë importuar 922 ton kafe. Qëndrimi...

Hapja e kufirit/ Procedurat e kalimit në Kosovë dhe Mal të Zi

Në një njoftim të Departamentit për Kufirin dhe Migracionin, bëhet me dije se nga sot Shqipëria ka hapur kufirin me Kosovën e Malin e...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Bluzat e bardha janë heronjtë e vërtetë të kësaj gjendje që po përjetojnë shqiptarët dhe jo vetëm, me pandeminë COVID-19.

Teksa Shqipëria gjendet në shtet-rrethim, mjekët, infermierët dhe policët e gjithë vendit ndodhen në krye të detyrës. Ata janë në ndihmë dhe shërbim të gjithë banorëve të izoluar në banesat e tyre, në përpjekje për të kufizuar përhapjen e koronavirusit.

Mjekët dhe infermierët po luftojnë me armikun e përbashkët me emrin koronavirus. Fondacioni “Fundjavë Ndryshe” është solidarizuar me bluzat e bardha, të cilët po bëjnë një ‘luftë’ të vazhdueshme për të shpëtuar sa më shumë pacientë të infektuar.

Në dispozicion të personelit mjekësor por edhe për pacientët janë vënë koli me ujë. Ato janë shpëndarë në Qëndrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza”, tek Spitali Infektiv.

Lajmin e ka përcjellë drejtuesi i “Fundjavë Ndryshe”, Arbër Hajdari, i cili thekson se në këto ditë të vëshira për vendin, do të jenë edhe pranë stafit mjekësor të Spitalit Infektiv.

Ata padiskutim janë të parët në frontin e ‘luftës’ ndaj virusit vdekjeprurës. “Në këto ditë të vështira jemi edhe pranë stafit mjekësor të Spitalit Infektiv, të cilët janë të parët në frontin e luftës ndaj virusit. Zoti ju ruajtë të gjithëve. Bashkë do ja dalim ❤️🇦🇱🙏 @fundjavendryshe”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kina kërcënon SHBA me hakmarrje

Donald Trump dëshiron që për shkak të marrëdhënieve të Pekinit me Hong-Kongun ta kufizojë statusin e privilegjuar ekonomik të ish-kolonisë britanike si dhe ta...

“Kanabisi nuk është çrrënjosur plotësisht”, Lleshaj: Ja qytetet me zonat e kuqe

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, pranoi se kanabisi nuk është ç’rrënjosur plotësisht, ndësa kërkoi ndihmë nga strukturat e policisë dhe institucionet e tjera përgjegjëse....

Abuzoi me të miturën, Gjykata lë në burg 65-vjeçarin

Ditën e sotme 65-vjeçari Abas Doku dhe të rinjtë që bashkëpunuan në abuzimin seksual ndaj 15-vjeçares, kanë dalë para Gjykatës së Tiranës. Raportohet se Gjykata...

Sezon turistik i pazakontë/ Plazh nën ruajtjen e ushtrisë

Ky sezon turistik do të jetë i pazakontë, edhe për faktin se forcat e armatosura do të zbresin sërish në terren, por kësaj here...

Kosovë/ Ja kur do zhvillohet seanca për votimin e qeverisë

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që të mërkurën (nesër) në ora 11 të mbahet seanca, në të cilën pritet të votohet qeveria...
WhatsApp KONTAKTO TT