E hënë, 1 Mars, 2021
11 C
Tirana

Indonezi/Tërmeti i fortë shemb ndërtesat, humbin jetën 26 persona (FOTO)

Një tërmet i fuqishëm ka rezultuar me pasoja fatale për Indonezinë. Mediat e huaja raportojnë se një tërmet me magnitudë 6.2 ballë shkatoi së paku 26 viktima.

Tërmeti goditi ishullin Sulavesi të Indonezisë, duke vrarë së paku 26 njerëz, bëri të ditur Agjencia Kombëtare për Lehtësimin e Fatkeqësive.

Tërmeti rrafshoi një spital dhe dëmtoi rëndë ndërtesa të tjera. Dridhjet shkaktuan edhe rrëshqitje dheu, duke bërë që njerëzit të largohen nga shtëpitë në mes të natës.

Ali Rahman i cili është udhëheqës i Agjencisë lokale për Lehtësimin e Katastrofave, tha se shumë prej të vdekurve janë nën rrënoja. Rahman paralajmëroi se numri i viktimave mund të rritet.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Nëse Rama merr 71 mandate pa prekur votën, do jap dorëheqjen si President

Ilir Meta: ''Nëse më 25 prill Rama merr 71 mandate pa prekur votën, më 26 prill unë do jap dorëheqjen si President i Republikës...

A do të ketë një 2-Mars tjetër? Ja si përgjigjet Presidenti Meta

Ilir Meta: Nuk kam pasur kohë të mendoj për këtë gjë, por nuk e di a do më zërë gjumi sot, por do përpiqem...

”Nuk ishte vetëm”/ Flet kamerieri që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofisë

Personi që i shërbeu kafenë e fundit Behar Sofias, kamerieri i lokalit me inicialet K.Gj., ka treguar se 66-vjeçari nuk ishte vetëm ditën që...

Kreu i OBSH: Shtetet bëjnë gabim të madh nëse mbështeten vetëm te vaksina

Organizata Botërore e Shëndetësisë deklaroi se rritja e madhe e rasteve të reja me koronavirus në 57 shtete, vjen si pasojë e varianteve të...

Kreu i PE: Të gatshëm të ndihmojmë Shqipërinë në luftën kundër Covid-19

Presidenti i Parlamentit Europian, David Sassoli ka reaguar pas takimit në Bruksel me kryeministrin Edi Rama. Sipas Sassoli, institucioni që ai drejton dha “ok”-in për...