E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

India bëhet vendi i pestë me më shumë viktima nga koronavirusi në botë

Shifrat e pacientëve që nuk ia dalin dot me koronavirusin, janë tejet të frikshme në Indi. Të paktën 800 raste vdekjesh të tjera të lidhura me COVID-19 janë raportuar dje në Indi.

Numri total i viktimave në vend shkon në më shumë se 35.500. Me këtë shifër, India ka tejkaluar edhe Italinë për numrin e rasteve si pasojë e Covid-19, duke u renditur vendi i pestë me më shumë viktima në botë.

Po ashtu, India regjistroi një tjetër rekord të enjten, pasi me regjistrimin e 54.000 rasteve të reja ditore, numri total i të infektuarve në vend shkon në 1.6 milion.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...