E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Indi/ Dy persona hedhin në lumë, trupin e pajetë nga Covid-19 (Video)

Autoritetet në Indi, kanë arrestuar dy persona pasi këta të fundit, hodhën në lumë trupin e pajetë të një personi të tyre të afërt, i cili ishte infektuar me Covid-19.

Videoja e tmerrshme u realizua të premten e 28 majit, në lumin Rapti në zonën e Uttar Pradesh, dhe pas bërjes publike të saj, policia ka bërë arrestimin e dy personave, shkruan Daily Mail. Të arrestuarit u identifikuan si Sanjay Kumar dhe Manoj Kumar, ndërsa viktima u identifikua me emrin Premnath.

Në përputhje me rregullat e Covid, trupi i pajetë u dorëzua te të afërmit e tij, në mënyrë që ata ta dignin dhe të merrnin hirin, por ata në vend të kësaj zgjodhën që të hidhnin kufomën në lumë.

Shumë krematoriume janë mbingarkuar me numrin e madh të vdekjeve nga virusi dhe familjeve u është lejuar që ta kryejnë vetë në banesat e tyre.

India po përballet me një vale të tretë të koronavirusit gjatë muajit të kaluar, dhe megjithëse numri i rasteve ka filluar të bjerë, pritet sërish një rritje të numrit ditor të vdekjeve për javët në vijim.

Pavarësisht nga lehtësimi i kufizimeve të caktuara, ekspertët kanë paralajmëruar që njerëzit në vend duhet të vazhdojnë të ndjekin protokollet e sigurisë, duke rikonfirmuar se pandemia nuk ka mbaruar akoma në Indi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...