E martë, 27 Tetor, 2020
15 C
Tirana

Incidenti mes Ramës dhe studentit të mjekësisë, PD publikon videon

Më të lexuarat

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Humb betejën me virusin specialistja e Shëndetit Publik në Tiranë

Pandemia çdo ditë e më shumë po shkakton humbje jete, dhe një numër të lartë të infektuarish. Humbje jete ka patur po kështu edhe nga...

Video/ Çmendet futbollisti, godet me lëvizje kung-fu lojtarin kundërshtar

Ndeshja e Ligës së Parë mes Montpelje dhe Reims përfundoi me rezultatin e thellë 0-4 për miqtë. Rezultati mbeti në hije për shkak të asaj...

“Nuk debatoj me burra me zë të hollë”/Shpërthen Murrizi: Rruaj vetullat Vehap

Një situatë tallëse dhe aspak serioze është krijuar mbrëmjen e djeshme në “Open”. Shpeshherë situata ka dalë jashtë kontrollit, nga gjuha aspak etike e...

Këto janë 4 simptomat e Covid-19, që mund t’ju çojnë në spital

Ndërsa mund të mos ketë nga ato që quhen “simptoma të një Covid-i të mirë”, disa janë padyshim më të këqija se të tjerat....

Manastirliu i përgjigjet akuzave të PD, ja kur do të hapet spitali Covid 3

Ditën e sotme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka zhvilluar një takim me stafin mjekësor në Spitalin Infektiv. Ministrja është shprehur se situata në të...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

E përjashtojnë nga emisioni/ Nuk ndalet Shqipja, bën deklaratën e radhës

Emisioni ‘Përputhen’ përjashtoi nga emisioni konkurrenten Shqipe Hysenaj. Ajo bullizoi një prej çunave, dhe dy vajzat, Tean për peshën e saj dhe Anën për...

Fotoja bëhet virale/ Melania Trump përdor sozi

Shpesh është folur që Zonja e Parë e SHBA ka një sozi, e cila e shoqëron presidentin hera-herës. Përkundrejt këtyre zërave, Trump e ka...

Kudo me truprojë, si ndryshoi jeta e Luanës pas përndjekjes (FOTO)

Pas denoncimit që bëri ndaj një të riu për përndjekje, moderatorja Luana Vjollca shfaqet kudo me truprojë. “Në çdo hap me mua. Faleminderit për sigurinë...

Dje, gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve të mjekësisë, ku ishte i pranishëm edhe kryeministri, ka ndodhur një incident me një student i cili i ka ndërprerë fjalën Ramës. Nënkryetari i PD, Edi Paloka ka publikuar një video, ku thotë se studenti është nxjerrë me dhunë, pasi prishi atë që ai e cilëson si shfaqjen bajate. Duke folur përmes shifrave, Pakola thotë se mjekët dhe infermierët janë të parët në listën prej 400 mijë shqiptarësh që janë larguar e vazhdojnë të largohen nga vendi, që kur Rama zuri karrigen e kryeministrit.

Statusi

Ja dhe nje here fytyra e Rames , pikerisht me 20 shkurt ; shkon me perdhune ne ceremonine e diplomimit te studenteve (se vete nuk mbledh dot me as administraten e tij ne tubim ) dhe urdheron te nxirret me dhune nga salla prej gorrillave qe e shoqerojne, nje student qe eshte ne shtepine e tij ( ceremonia e diplomimit behet per studentet e jo qe te perfitoj Rama per te mbajtur fjalime) .Pse ? Sepse ai student i prishi shfaqjen bajate duke i thene nje te vertete qe sot e njohin te gjithe ; mjeket dhe infermieret jane te paret ne listen prej 400 mije shqiptaresh qe jane larguar e vazhdojne te largohen nga vendi qe kur Rama zuri karrigen e kryeministrit. Duhet qerruar nje ore e me pare qe mos ikin me shqiptaret!

Lexo edhe :   Rama: Meta, lideri alternativ i opozitës së copëtuar

Teksa kreu i qeverisë po fliste lidhur me kushtet e reja ku po punojnë “bluzat e bardha”, një nga të pranishmit në sallë ka ngritur zërin duke i thënë Ramës së në Shqipëri diplomohen vetëm të pasurit. Studenti Emiljando Kita, i cili i ndërpreu fjalën kryeministrit Edi Rama dje gjatë ceremonisë së diplomimit të studentëve të mjekësisë, është nxjerrë me forcë nga salla. Ai shprehet se menjëherë pas replikave me Ramës, është shoqëruar në polici, duke shtuar se është nxjerrë me dhunë. Studenti thotë se Lëvizja e Universitetit do të organizojë protestë, pasi sipas tyre, nuk është respektuar asnjë pikë e paktit për Universitetin.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Veliaj: Basha dhe Kryemadhi nuk ndërtuan një shkollë në mandatin e tyre

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj deklaroi se kritikat e kreut të PD-së Lulzim Basha dhe kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi janë adresime...

Në kontakt me një të infektuar me koronavirus, Lavrov anulon vizitën në Ballkan

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka anuluar vizitën e tij në Ballkan, pasi ka qenë në kontakt me një person të infektuar me...

Lojtari shqiptar zgjedh të luajë me kombëtaren e Greqisë

Një tjetër lojtar shqiptar zgjedh Greqinë. Bëhet fjalë për mbrojtësin 23-vjeçar, Lazaros Rrota. I lindur në shtetin helen në vitin 1997 dhe i formuar...

Kodi Zgjedhor, Pollo: Rama refuzoi BE-në, shqiptarët të dalin ta largojnë

Komisioni i Ligjeve rrëzoi dekretin e presidentit Ilir Meta dhe të enjten Kuvendi do kalojë për miratim Ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Ish-deputeti i PD, Genc...

Raporti i KE: Në Shqipëri, borxhi kërceu në 81.5% të PBB-së

Shpërthimi i COVID-19 dhe masat për të kontrolluar përhapjen e tij kanë ndikuar rëndë në ecurinë ekonomike në tremujorin e dytë të vitit 2020...