E diel, 20 Qershor, 2021
28.5 C
Tirana

Incidenti i parë në protestën masive, lëndohet një person

Po mbahet sot para Kryeministrisë protesta e opozitës së bashkuar, e cila nisi në orën 18:00. Opozita kërkon rrëzimin e Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore, si dhe mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme.

Vjen incidenti i parë i protestës së opozitës së bashkuar. Një person është ndjerë keq për shkak të tymit të flakadanëve të shumtë të ndezur para kryeministrisë.

Personi në fjalë ka qëndruar për disa minuta, ndërsa mësohet se ambulanca ka mbërritur pak çaste më parë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...

Formula 1/ “Holandezi fluturues’ mund Hamiltonin në xhiron e parafundit

Max Verstappen rriti diferencën e pikëve nga vendi i dytë në kampionat pasi parakaloi pikërisht atë, të dytin, Lewis Hamilton në një duel tjetër...

E gjithë bota ka nevojë për mbrojtje

Si mund të bëhen të disponueshme më shumë vaksina Covid-19?. Mjetet e rritjes së prodhimit janë më të rëndësishme se pronësia intelektuale, shkruan The...

Greqi/ Bullgari rrëmben me forcë dhe përdhun*n pastruesen shqiptare

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e djeshme në Greqi sipas mediave greke. Raportohet se një pastruese me shqiptare është përdhunuar nga një...