E premte, 23 Tetor, 2020
22 C
Tirana

Inceneratori i Fierit, Kryemadhi: Helm i Ramës, që të shpopullojë Shqipërinë

Më të lexuarat

Ilona Staller, pornostarja që u zgjodh deputete në Itali (VIDEO)

E lindur në vitin 1951 në Hungari, Ilona u rrit nga nëna e saj dhe njerku i saj, një zyrtar i Ministrisë së Brendshme....

Meta te berberi/ Artan Hoxha i nxjerr foton: Garda e Republikës rrethon zonën

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka publikuar një foto të presidentit Meta i cili ndodhet tek berberi. Fotoja është shkrepur nga larg, dhe kjo për...

Turqia eksporton armë anti-dron në Shqipëri

Një kompani që vepron në qytetin Antalya të Turqisë, armët kundër dronëve të dizajnuar nga inxhinierët turq që i ka prodhuar për Forcat e...

Vdes vullnetari që iu injektua vaksina anti-covid e prodhuar nga AstraZeneca

Autoriteti shëndetësor brazilian Anvisa, tha të mërkurën se një vullnetar i cili mori pjesë në një provë klinike të vaksinës COVID-19 të zhvilluar nga...

Plas sherri në studion e ‘Top Channel’, konkurrentët largohen nga emisioni

Puntata e radhës në ‘Përputhen’ ka përfunduar me sherre dhe me largim nga studio të djemve dhe vajzave që kanë shkuar për të gjetur...

“Hetues amerikanë asistojnë në çështjet e SPAK dhe BKH”, flet Yuri Kim

Ambasadorja Amerikane Yuri Kim ka shprehur edhe një herë mbështetjen e SHBA ndaj institucioneve të dala nga reforma në drejtësi. Ajo u shpreh se...

E akuzuan për vrasjen e Remzi Hoxhës, reagon ashpër Sali Berisha

Ish kryeministri, Sali Berisha i është përgjigjur akuzave të familjarëve të biznesmenit të njohur Remzi Hoxha. Ai ka hedhur poshtë akuzat se ka gisht...

Ja cila grupmoshë po infektohet më shumë me Covid-19

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj, pohoi se virusi ka pësuar mutacion gjatë gjithë këtyre muajve, dhe tani shfaqet me simptoma të ndryshme...

“Muajt e ardhshëm do jenë të vështirë”, Mitsotakis: Nga e shtuna me kufizime

Jo vetëm Italia, por edhe Greqia vijon me shifra të frikshme të të infektuarve. Masa të tjera do të hyjnë në fuqi, duke kufizuar...

“Pas 10 ditësh del dhe nuk infekton të tjerët”/Epidemiologu jep lajmin e mirë

Epidemiologu Ilir Alimehmeti, në një lidhje ‘Skype’ në ‘Wake Up’ në Top Channel, sqaroi udhëzimin më të fundit nga ekspertët e shëndetit, i cili...

Nga inceneratori i Fierit, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se në këtë zonë (Mbrostar) ndodhet një nga tokat më të pasura bujqësore, e cila është një hambar për bujqësinë shqiptare dhe vjen vetëm për të krijuar një projekt grabitës nga kryeministri Edi Rama.

Sipas saj, Rama kërkon që të helmojë zonën e Mbrostarit, pasi ky është qëllimi i tij, shpopullimi i Shqipërisë.

Kryemadhi u shpreh se ky incenerator nuk është gjë tjetër por do të jetë gropa e cila mbyti qeverinë.

Për Kryemadhin, këtë vend të bekuar nga Zoti, me pozicionet gjeografike nuk mund ta dënojë Rama dhe kriminelët e tij.

Deklarata e Monika Kryemadhit nga inceneratori Fierit

Në fakt pas një takimi që pata në fshatin Verri me protestat  e shumta që ka patur për të mos lejuar ndërtimin e inceneratorit në zonën që shikojmë këtu mbrapa, i cili është në mes të një parajse bujqësore, një nga tokat më të pasura bujqësore, e cila është një hambar për bujqësinë shqiptare dhe vjen vetëm për të krijuar një projekt grabitës nga Edi Rama & Company, në mënyrë të tillë për të vjedhur jo vetëm një dorë parash ndërmjet incerenatorëve, por të krijuar fatkeqësinë më të madhe në këtë zonë që është shpopullimi.

Komuna e Mbrostarit është një nga komunat më të mëdhaja e cila ka impakt të drejtpërdrejtë me bujqësinë, të gjitha këto toka kanë qenë të mbjellura, të gjitha këto toka kanë patur prodhime bujqësore pafundësisht dhe faktikisht me ndërtimin e këtij inceneratori këtu mbrapa është vetëm një vepër korruptive e cila është e spostuar nga të gjitha pikat dhe koordinatat e saj dhe nuk ka sjellë gjë tjetër veçse do të sjelli largimin, siç ishim edhe sot diskutuam bashkë edhe me Kejdin me shumë gra të cilat ishin të shqetësuar për shkak se fëmijët e tyre janë larguar nga Shqipëria, janë larguar nga fshati dhe nuk duan të kthehen më.

Ata kanë qenë fermerë shumë të zotë të cilët prodhonin në tokat e tyre, sillnin produkte shumë të mira por që me ndërtimin e inceneratorëve shpresat e tyre u prenë. Në fakt sot edhe në takimin që patëm më njerëzit, ajo të cilën ne kërkonim, çfarë kërkonim, kërkonim që të vazhdojmë qëndresën pafundësisht në mënyrë të tillë që të realizojmë atë që është e domosdoshme, rikthimi i të rinjve dhe të rejave në Shqipëri. Kjo zonë e mrekullueshme nuk është gjë tjetër veç se një zonë e cila prodhon prodhime shumë të mira për bujqësinë por helmimi që kërkon ti bëjë Edi Rama nuk do të sillte gjë tjetër, atë për të cilën ka pas edhe qëllim kryesor, shpopullimin e Shqipërisë.

Ky incenerator nuk është gjë tjetër por do të jetë gropa e cila mbyti qeverinë e Edi Ramës, mbyti të gjithë interesaxhinjtë rreth Edi Ramës dhe jo vetëm që do të jetë pika e shkëputjes përfundimtare të së keqes nga ky vend, por do të jetë dhe ai moment, që faktikisht do t’i japë verdiktin përfundimtar dhe dënimin përfundimtar më 25 prill Edi Ramës dhe rilindjes dhe të gjithë njerëzve, të cilët pasurohen jo vetëm duke grabitur paratë e shtetit, por pasurohen duke vrarë shpresën dhe duke shpopulluar Shqipërinë.

Prandaj dhe sot do të doja që këtë prononcim mediatik me të gjithë qytetarët shqiptarë ta bëja nga komune e Mbrostarit, nga fshati Vërri për t’u angazhuar dhe për të çuar në fund jo vetëm protestën e grave, por mbi të gjitha për t’u angazhuar për t’u kthyer fëmijët, djem dhe vajza, të cilët kanë emigruar dhe janë larguar, punojnë në tokat dhe në serat e vendeve të tjera europiane.

Të kthejmë tokat dhe serat në Shqipëri që të jenë të njëjtat produkte si në Europë, më të mira së në Europë, më organike se në Europë, por që t’u garantojmë pagesën si në Europë, ndoshta pse jo dhe më t mirë.

Këtë vend të bekuar nga Zoti, me pozicionet gjeografike nuk mund ta dënojë Edi Rama dhe kriminelët e tij.

Faleminderit!

LIVE – Nga inceneratori ne Vërri, Fier

LIVE – Nga inceneratori ne Vërrij, Fier

Publiée par Monika Kryemadhi sur Samedi 17 octobre 2020

 

Lexo edhe :   “12+35=37”, Spiropali ironizon Kryemadhin dhe Bardhin (VIDEO)
Lexo edhe :   “12+35=37”, Spiropali ironizon Kryemadhin dhe Bardhin (VIDEO)

 

 

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

U shoqërua në polici, lirohet ish-deputeti Eduart Ndocaj

Ish-deputeti, Eudart Ndocaj është lënë i lirë nga policia. Ndocaj u arrestua paraditen e sotme përpara shtëpisë së At Gjergj Fishtës në Lezhë, teksa pritej...

Rama nga shtëpia e Gjergj Fishtës: Dallimi mes asaj që kishim dhe që duam

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin social, Facebook fotot e shtëpisë së rikonstruktuar të shkrimtarit të madh, Gjergj Fishta. Rama thekson se ashtu si...

Shqipëria, rekord në Europë për koncesionet e partneritetit publik privat (PPP)

Shqipëria shënon një rekord në Europë sa u përket angazhimeve jashtë bilancit të qeverisë, që ka marrë për koncesionet e formës së Partneritetit Publik-Privat...

Ende nuk dihet nëse aktakuza ndaj Thaçit, është konfirmuar apo hedhur poshtë

Dhomat e Specializuara në Hagë nuk e kanë njoftuar ende publikun nëse aktakuza për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, ndaj presidentit të Kosovës,...

Covid ‘pushton’ Shqipërinë: Dita e tretë rradhazi me mbi 300 raste të reja

Covid-19, duket se ka dalë jashtë kontrollit në vendin tonë. Për të tretën ditë rradhazi, janë regjistruar mbi 300 raste me koronavirus. Gjatë 24 orëve të...