E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Imitoi Mike Tyson duke kafshuar kundërshtarin, por i mungon ‘fati’ (Video)

Mike Tyson do të mbahet mend si një nga boksierët më të mëdhenj të të gjitha kohërave, por mbi të gjitha për kafshimin e veshit të një prej rivalëve të tij historik si Evander Holyfield. Shumë sportistë inspirohen nga amerikani, por një prej tyre ka vendosur të përsërisë gjestin e “Iron Tyson”.

Bëhet fjalë për anglezin Kash Ali, i cili bëri një gjest të tillë në ndeshjen për peshat e rënda kundër David Prize. Ndryshimi i vetëm është se ai e kafshoi rivalin në bark. Gjithashtu, ndryshe nga Tyson, Kash Ali nuk ishte me fat, pasi arbitri e pa veprimin e tij, duke e pezulluar nga ndeshja.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...

Lionel Mesi hyn në histori, fiton “Topin e Artë” nr.7

Lionel Mesi mbetet numri një i futbollit botëror, madje duke thyer rekorde e duke hyrë në histori si fituesi më i madh i kësaj...