E shtunë, 11 Korrik, 2020
34 C
Tirana

Imagjinata e djallëzuar e Ardi Veliut kalon pritshmëritë/ E ëma e djalit të dhunuar: Jam aktore

Më të lexuarat

Hoti paralajmëron rikthimin e gjendjes së jashtëzakonshme

Kryeministri Avdullah Hoti ka paralajmëruar se nëse numri i rasteve vijon të rritet, atëherë në Kosovë mund të shpallet gjendja e jashtëzakonshme. I ftuar në...

Nga marrëveshja me Turqinë tek Konventa e Aarhusit, Meta dekreton 3 ligjet e rëndësishme

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme 3 ligje të parlamentit. Kreu i shtetit ka dekretuar shpalljen e ligjit “Për ratifikimin e...

“Unë kryeministër e ai president”, Rama thumbon Bashën

Përgjigjet e kundërpërgjigjet ndërmjet Ramës dhe Bashës nuk kanë fund. Pasi kryedemokrati zbuloi prapaskenat, lidhur me ofertën që i kishte ardhur nga ndërmjetësues të...

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

Gazetari i njohur, Berat Buzhala njofton se babai i tij ka ndërruar jetë nga koronavirusi. Përmes një postimi në Facebook, gazetari tregon se babai i...

“U rrah nga shokët e skuadrës”, reagon lojtari rumun i Partizanit

Qendërmbrojtësi rumun i Partizanit, Deian Boldor, ka reaguar pas lajmeve që qarkulluan sot në media se ai ka pësuar nga shokët e tij të...

Zbardhet përgjimi/ Ish-kryeministri maqedonas Zoran Zaev ofendon shqiptarët

Një përgjim i ish-kryeministrit të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ku dëgjohet duke ofenduar shqiptarët po bën xhiron e rrjetit. Në videon e siguruar nga...

U kërkoi të mbanin maskë, shoferi i autobusit humb jetën nga të rrahurat e të rinjve

Një 59-vjeçar i cili punonte si shofer autobusi në Francë ka humbur jetën, pasi u rrah nga një grup pasagjerësh që refuzuan të mbanin...

Shqipëria do të mbyllet sërish? Rama flet për gjendjen kritike në vend

Rama foli sot në konferencën për mediat, në lidhje me situatën e rënduar nga koronavirusi. Pyetja që bëjnë më shpesh qytetarët lidhet me faktin...

Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Paraditen e sotme janë ndjerë lëkundje tërmeti në Ersekë. Tërmeti ishte me magnitudë 3.2 të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë rreth 18...

Xhemi Shehu largohet nga “Top Channel”

Moderatorja simpatike e ekranit, Xhemi Shehu, është larguar nga "Top Channel". Pak kohë më parë u përfol për një largim të mundshëm të trupës...

Kreu i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka kaluar çdo kufi me publikimin e një video-je personale, si një masë për të mbrojtur efektivët që dhunuan djalin e mitur pak kohë më parë. Madje ai shkon edhe më tej, duke thënë se policia është viktimë para një skene të tillë dhune.

Ndonëse nuk ndali etiketimet ndaj të emës së 15-vjeçarit, ajo çfarë ai manipuloi me mjaft mjeshtëri lidhet me faktin se video që shfaqi në një dalje televizive, ishte ajo çfarë kishte realizuar në një skenë filmi.

E ëma e 15-vjeçarit është një aktore, dhe videoja që shfaqi Veliu ishte një pjesë nga prapaskenat e filmit “Dashuria s’mjafton”. Po çfarë ka bërë z. Veliu? Duke hedhur baltë mbi familjen e djalit, ai përdori një video personale, të cilën e ka marrë nga rrjetet sociale.

Pamjet e marra nga një film i suksesshëm, kreu i policisë i përdori për të mos u ‘djegur’. Madje sulmet e tij nuk kanë të ndalur kur tha se i mituri kishte probleme me ligjin. Ziada Çobo deklaroi në një intervistë në “Abc News” se nuk ndihet e kërcënuar. Por teksa përgënjeshtron këtë lajm, ajo shton më tej se do të shkojë në Prokurori, pasi nuk do ta lejë këtë çështje me kaq!

Po kush është Zaida Çobo?

Zaida Çobo, nëna e djalit që u dhunua disa javë më parë nga efektivët e policisë së Tiranës, është një figurë e njohur për publikun shqiptar. Ajo u sulmua publikisht edhe nga kryepolici Ardi Veliu, i cili e fyu duke i publikuar disa pamje me armë në dorë, të cilat ajo i kishte xhiruar gjatë një filmi.

Ajo u pikas në “BBA” për shpirtin sfidues e luftarak, ndjeshmërinë e një nëne, karakterin e fortë dhe guximin e të shprehurit të vërtetës. Pas daljes nga ‘BBA’, ajo nuk ju nda jetës publike dhe spektakleve. Në bashkëpunim me producentin nga kosova (Dashnor Asllani) dhe Kikën (ish banor i ‘BBA’), Zaida erdhi pranë publikut në rolin e producentes së spektakleve të ndryshme në Shqipëri dhe jashtë saj, Kosovë, Serbi etj. Si: “Mis & mister internacional albania” etj.

Ajo vjen edhe si aktore, por që për fat të keq, artin ia përdorën për qëllime të tjera. Sjellja dhe gjesti që bëri Ardi Veliu, lë për të dëshiruar! Pyetja që të lind krejt natyrshëm është: Çfarë mund të presësh nga kjo polici?!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Kontratë dy-vjeçare, De Biasi zyrtarisht trajner i një tjetër kombëtareje

Tashmë është zyrtare! Gianni De Biasi fillon aventurën e re si trajner. Ka qenë vetë tekniku që ka bërë të ditur marrëveshjen me kombëtaren e...

U fotografua në rrugë, reagon deputetja e infektuar

Deputetja e PDK në Kuvendin e Kosovës Eliza Hoxha e cila është infektuar nga COVID-19, së fundmi u fotografua në rrugë. Reagimet qenë të shumta,...

SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë kërcënimin fizik ndaj Vjosa Osmanit

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Prishtinë dhe shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, kanë dënuar kërcënimin fizik ndaj kryetares...

VIDEO/ Tentoi të korruptonte policin, shoferi e pëson keq

Policia ka arrestuar ditën e sotme një 28-vjeçar, pasi po drejtonte automjetin në rrugën Teodor Keko pa vendosur rripin e sigurimit. Në momentin kur polici...

Futbolli anglez në zi, kampioni i botës ndahet nga jeta

Jack Charlton, kampion bote me Anglinë në vitin 1966, u nda nga jeta në moshën 85-vjeçare. Ish-mbrojtësi i Leeds, ishte diagnostikuar me limfoma vitin e...