E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Ilirit s’i del e keqja me Fifin: Të dhjefsha turinjtë, është tra-la-la (VIDEO)

Ilir Shaqiri duket se është lodhur me banorët brenda shtëpisë së “Big Brother VIP”, ndërsa ka shprehur haptazi zhgënjimin me ta. Gjatë një bidese që ka patur me Sabianin, ai tha se nuk mund të pranojë shakatë cinike nga askush, dhe madje përmend faktin se mund ta lërë lojën dhe të largohet nga shtëpia. Pas një përballje që pati me Fifin, ku e cilësoi si një balerin të dështuar, ai u mërzit dhe foli pa “doreza”. Teksa po bisedonte me mikun e tij, Sabianin, Iliri u shpreh se i sheh banorët në shtëpi si gogola dhe se ata nuk janë njerëz.

Pjesë nga biseda:

Sabiani: Si në traget.

Iliri: Traget e ?! As në peshkim nuk fle kështu. Po në peshkim të paktën dëgjon detin, dëgjon gjëra të bukura, dëgjon valët, merr ajër të pastër, shikon gjëra të bukura. Këtu sheh gogola o vëlla. Po kemi qenë yjet e botës, artistët më të mëdhenj… kur s’janë njerëz ça…për ça po flasim. S’janë njerëz, nuk janë njerëz. Bhoo, mua po më iku ajo, s’ka Zot të më mbaj mua Sabi, filloj nxjerr shpatën dhe ça të jetë. Unë po mbahem se s’dua… se nuk ia vlen, ça do flasësh me këta?! Merr vesh ti ça… ai ka probleme, ky ka probleme.

Fifi i tha Ilirit se është “balerin i dështuar”, ndërkohë që ai ia ktheu se është një “këngëtare gjysmake”. Mesa duket, ky “debat” i ka ngelur në mendje Ilirit, i cili para se të flinte, vendosi ta diskutonte me Sabianin.

Pjesë nga biseda:

Iliri: Ajo është tra-la-la komplet. Të dhjefsha këngët.

Sabiani: Nesër kur t’i dali pija do e mbajë mend. Mos e mbaj mendjen aty.

Lexo edhe :   Bora dhe Semi do të "hakmerren" ndaj Donaldit në "Për’puthen Prime"

Iliri: Jo, jo. Thjesht ça njerëzish…

Sabiani: Tani këtu jemi, këtu… S’kemi ça bëjmë.

Iliri: Zhgënjimi më i madh është ‘njerëzit’.

Sabiani: Me shaka e ka thënë. Por nuk di çfarë thotë edhe mërzitet.

Lexo edhe :   Bora dhe Semi do të "hakmerren" ndaj Donaldit në "Për’puthen Prime"

Iliri: S’kam nevojë për shaka kështu. S’kam punu 40 vjet me ardh me u tall. Ça flet o burri dheut. S’më intereson fare a je i pirë apo esëll. Të më thotë mua ‘balerin i dështuar’. Pu, pu, pu… Me e shkri aty ku është. Se kur je i pirë të dalin disa gjëra. Ato që ka në bark… Në këto momente dalin ca gjëra, mendime, gjëra… S’është hera e parë, e ka ves. Tani ha dhe makarona! Të dhjefsha turinjtë!

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...