E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

IKMT nis shembjet në Velipojë, pronarët përplasen me policinë (VIDEO)

Në kohën kur IKMT vijon aksionin për prishjen e ndërtesave në bregdet, banorët dhe pronarët e bizneseve në Velipojë janë përplasur me policinë.

Sikundër duket edhe nga pamjet në fjalë, dhjetëra policë me skafandra, janë vënë në rrjesht, ndërsa përballen me rezistencën e pronarëve të bizneseve. Nën thirrjet “Liri, Demokraci” ata janë përplasur me forcat e policisë.

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, kanë nisur një aksion për shembjen e ndërtimeve pa leje, në vijën bregdetare në Velipojë.

Në këtë aksion janë angazhuar dhjetëra forca të IKMT dhe policisë, të mbështetura nga mjete për shembjen e godinave në plazhe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...