E martë, 2 Mars, 2021
0 C
Tirana

IKMT do hedhë në erë me shpërthim të kontrolluar objektin 6 katësh

Inspektoriati Kombetar i Mbrojtjes së Territorit, njofton se do të hedhë në erë një objekt 6 katësh. Aksioni në fjalë do të ndërmerret të enjten.

Raportohet se IKMT do të prishë në orën 11.00 me shpërthim të kontrolluar objektin 6 katësh.

Për realizimin e shpërthimit, në trupin e objektit do të hapen 200 furnela (vrima) dhe do të përdoren 3 kilogramë lëndë plasëse c4. Po sipas njoftimit të shpërndarë neë Facebook, thuhet se objekti është ndërtuar në gjurmën ku do të ndërtohet loti 3 i Unazës së Tiranës.

Njoftimi

IKMT do të shpërthejë te enjten objektin 6 katësh

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të prishë me shpërthim të kontrolluar ditën e enjte në orën 11.00 një objekt 6 katesh. Objekti eshte ndertuar në gjurmën ku do të ndërtohet loti 3 i Unazës se Tiranës. Me vendim dhe për interes publik objekti është shpronësuar. Për realizimin e shpërthimit, në trupin e objektit do te hapen 200 furnela (vrima) dhe do të përdoren 3 kilogramë lëndë plasëse c4.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Covid-19/ Brataj: Treguesit janë brenda normave, ora e darkës ishte e tmerrshme

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ishte i ftuar këtë të hënë në A2 nga ku foli për situatën e pandemisë në vendin tonë...

Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Opinion”, pasi u shpreh se brenda 2 ditësh do të denoncojë...

Kryemadhi: Me marrëveshjen e sotme, Rama nuk del as i katërti në zgjedhje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se marrëveshja e sotme e nënshkruar mes PD-së dhe LSI-së, i ka hequr të drejtën Ramës për...

Berisha: Basha do të marrë 25-26 mandate në Tiranë

Ish-kryeministri Sali Berisha beson se kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do marrë më shumë vota se ai vetë kur drejtonte këtë forcë politike. I...

Mbërrijnë mbi 15 mijë doza nga Pfizer, Rama: Bëni durim

Mbrëmjen e sotme mbërritën 15 mijë e 210 doza të vaksinës anti-covid nga kompania Pfizer. Pasi fillimisht Ministria e Shëndetësisë deklaroi se u shty ardhja...