E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Ikën Altin Qato, kush vihet në krye të Policisë së Elbasanit

Lirohet nga detyra drejtori i Policisë së Elbasanit, Altin Qato. Ai është transferuar në Akademinë e Sigurisë së Policisë, ndërsa vendin e tij do e zërë Arjan Muça.

Muça ka qenë shefi i Njësisë Operacionale të Policisë së Shtetit që në kohën e qeverisjes Berisha, si dhe drejtoi operacionin e arrestimit të Dritan Dajtit në gushtin e 2009-ës kur u vranë 4 efektivë të policisë në Durrës.

Para se të komandohej drejtues në Policinë e Elbasanit, Altin Qato mbante detyrën e Zëvendës Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, ndërkohë që më parë ka qenë edhe Drejtor në Drejtorinë Kundër Krimit.

Qato ka drejtuar Drejtorinë e Policisë së Beratit, si edhe të Shkodrës për disa vite.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...