E mërkurë, 3 Qershor, 2020
14 C
Tirana

“Ik flini, nuk vjen policia”, Kreshnik Spahiu thumbon Kryemadhin

Më të lexuarat

“Do të takohemi sërish nesër”, Yuri Kim flet pas konsultimeve me Këshillin Politik

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka reaguar për mediat në lidhje me konsultimet e kryera me anëtarët e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Ambasadorja tha...

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet ka goditur vendin mbrëmjen e sotme. Bëhet me dije se tërmeti me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter e ka pasur epiqendrën në...

Me Manastirliun inauguruan COVID-3/ Rama hedh thumbin e radhës: Pyll pa derra nuk ka

Në një konferencë me gazetarët, kryeministri Rama edhe një herë tjetër paralajmëron shqiptarët se virusi nuk ka iku, ndaj në çdo kohë ata duhet...

Mashtroi biznesmenin turk/ Prokuroria kërkon deri në 10 vite burg për Sinan Idrizin

Prokuroria në Turqi ka kërkuar që aksioneri i kompanisë ajrore “Air Albania”, Sinan Idrizi, të dënohet me 3 deri në 10 vite burg për...

Gazetarja nxjerr detaje të rënda: Dy vajza të tjera janë ngacmuar nga roja e shkollës

Duket se përdhunimi i vajzës 15-vjeçare nuk është rasti i vetëm, pasi të njëjtin fat kanë patur edhe dy shoqet e saj. Detaje të...

Meta kthen në Kuvend ligjin ‘Për shërbimet e pagesave’

Presidenti Ilir Meta ka vendosur të kthejë për rishqyrtim në Kuvend ligjin “Për shërbimet e pagesave”. Sipas Metës, një nga arsyet e kthimit të ligjit...

Formimi i qeverisë së re në Kosovë/ LDK bën publike emrat e ministrave

Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë së LDK-së, janë bërë publike edhe emrat që do të përbëjnë kabinetin e ri qeverisës në Kosovë. Përmes...

“Ai është i vjetër, nuk i bën këto punë”, babai i 15-vjeçares rrëfen si e ngacmonte roja e shkollës

Babai 15-vjeçares së përdhunuar nga roja i shkollës, ka rrëfyer disa detaje tronditëse lidhur me atë çfarë ndodhi. Ai ka treguar në emisionin “Me...

Rasti i George Floyd/ Autopsia private nxjerr tjetër rezultat nga ajo zyrtarja

Familja e të ndjerit George Floyd, i cili u vra nga policia në SHBA kanë vendosur t’i bëjnë një autopsi private për të zbuluar...

Itali/ Shënohet rënie e numrit të viktimave, rritet numri i rasteve të reja

Për të tretën ditë radhazi, Italia ka shënuar një ulje të numrit të viktimave nga koronavirusi. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj janë...

Ish-kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu, ka ‘thumbuar’ ashpër kryetaren e LSI, Monika Kryemadhi, në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Nisur nga deklarata e Kryemadhit se Teatrin do ta shembin vetëm po kaluan mbi trupin e saj, Spahiu ka publikuar një foto ironike. Bashkëngjitur saj ai ka shkruar: “Flutra Açka denoncon publikisht Zonjën e Parë: Tradhtarja na tha mbrëmë: “Mos u afroni, nuk ka nevojë për 1000 vetë, as për 100 vetë. Do e prishin po kaluan mbi trupin tim. Ik flini sot sepse nuk vjen policia”. Ishte vërtet thirrja e duhur për këtë natë të bardhë vizitash dhe ditë të zezë pabesie. Qetësia me të cilën e tha, nuk u ngjante atyre të mitingjeve, ishte zbutëse, qetësuese, shëruese…”.

Dy ditë më parë, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi u shpreh se Teatri do të shembet vetëm atëherë kur fadromat do të kalojnë mbi trupat e tyre.

“Është shumë e thjeshtë: nëse do të vijnë fadromat, Monika Kryemadhi, Lulzim Basha dhe gjithë të tjerët do të jemi përballë fadromave dhe le të hipin mbi trupat tanë. Ua kam thënë dhe ua them gjithmonë, nuk ka nevojë as për 10 mijë veta, as për 2 mijë, as për 1 mijë, as për 100 veta.

Vetëm ne këtu, kaq. Po të duan le të kalojnë. Prandaj u bëj thirrje të gjithë qytetarëve, turni i natës vazhdon përsëri. Shoqëria civile, përfaqësues të partive politike, të lëvizjeve politike, janë këtu, do të qëndrojnë këtu gjithë natën siç qëndruam ne dje, PD një ditë më përpara e kështu me radhë. Ne do të jemi këtu dhe sigurisht pastaj që beteja jonë këtu nuk është betejë politike, është betejë për trashëgiminë, është betejë për kulturën, është betejë për të ardhmen e fëmijëve tanë, sepse në fund të fundit kjo godinë sado e vjetër të jetë, është si puna e verës; sa më e vjetër të jetë aq më e mirë është”, ka thënë ajo ndër të tjera.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm me eksploziv në xhaminë në Afganistan, humbin jetën besimtari dhe imami

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në Kabul të Afganistanit, teksa brenda në një xhami ka shpërthyer një eksploziv. Sipas mediave të...

Këshilli Politik/ Hajdari tregon se për çfarë nuk bien dakord palët

Përfaqësuesja e opozitës parlamentare në Këshillin Politik, Rudina Hajdari është shprehur se pika për të cilën palët nuk bien dakord është ajo e administratës...

Grupet ekstremiste që dyshohen për dhunën e protestave në SHBA

Mes protestave të vazhdueshme në Shtetet e Bashkuara mbi vdekjen e George Floyd-it ndërsa mbahej nga policia, zyrtarët e shtetit kanë fajësuar provokatorë të...

Një ditë para votimit të qeverisë së re, Vetëvendosje del me njoftimin e rëndësishëm

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se nuk do të organizojë protestë nesër, teksa theksoi se nuk dëshiron të dekurajojë protesta të tjera të paralajmëruara nga...

Gjendet i mbytur një 37-vjeçar në bregdetin e Durrësit

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Durrës, teksa policia ka gjetur trupin e pajetë të një 37-vjeçari në bregdet. Sipas policisë, trupi i viktimës...
WhatsApp KONTAKTO TT