E martë, 14 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Idriz Batha: Merremi me hallet tona, jo me ato çfarë thonë presidentët kundërshtarë

Më të lexuarat

“Mund të kemi 600 raste në ditë”, Brataj i përgjigjet Dashos

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i ka kthyer përgjigje ekspertit të Shëndetit Publik, Erion Dasho, pas deklaratës së bërë nga ky i fundit...

VIDEO/ Shkupi “pushtohet” nga flamujt shqiptarë një ditë para nisjes së votimeve

Maqedonia e Veriut po mban sot fazën e dytë të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Ditën e sotme do të lejohen të votojnë vetëm të...

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Zani Çaushi kërkon lirim me kusht

Ish- kreu i bandës së Vlorës, Myrteza Çaushi, i njohur ndryshe se Zani Çaushi ka kërkuar lirimin me kusht. Çaushi, i cili aktualisht vuan dënimin...

Lirohen nga burgu dy mjekët që kuronin Eduart Lamajn

Dy mjekët që morën përsipër të mjekojnë ilegalisht Eduart Lamajn janë liruar në detyrim paraqitjeje. Gjykata e Apelit në Tiranë vendosi të lirojë Viktor Markun...

I riu rrezikon burgun për një bombol, prokurori ‘kyç’ gojën (VIDEO)

Emisioni “Stop” ka trajtuar këtë të martë një histori të çuditshme nga Korça. Kostandin Beqirllari ka një biznes familjar që ka të bëjë me...

“Cenohet liria e shprehjes”/ Meta kthen në Kuvend ligjin që ndëshkon median

Presidenti Ilir Meta ka kthyer sot për shqyrtim në Kuvend ligjin nr. 73/2020 “Për miratimin e aktit normativ, me fuqinë e ligjit, nr. 20,...

Vendoset lëndë plasëse pranë një banese në Fushë Krujë

Një sasi tritoli është gjetur pranë një banesë në periferi të Fushë Krujës. Fatmirësisht lënda plasëse nuk ka shpërthyer, pasi e zonja e shtëpisë e...

Pandemia/ Dy pacientë humbin jetën në spitalin Infektiv

Dy persona të tjerë kanë humbur jetën nga koronavirusi, gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri. Viktimat janë një burrë nga Shkodra dhe një...

Nxori në pritë Hekuran Billën, Apeli merr vendimin për Adiola Lakrën

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën “Arrest me burg” për Adiola Lakrën, e cila akuzohet për vrasjen e Hekuran Billës. Ajo u përdor...

Shifra rekord/ Rritet ndjeshëm numri i rasteve në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 117 raste të reja me koronavirus në Shqipëri. Shpërndarja gjeografike e...

Idriz Batha, golashënuesi i Tiranës, është i bindur se titulli e Kupa janë të bardhebluve. Ashtu si sezonin e shkuar, edhe këtë kampionat, golashënuesi i Tiranës është një mesfushor. Batha, i cili ka sezonin e parë me bardheblutë, pranon se me Luftëtarin ishte më e lehtë sesa sfida në Ballsh. Nga ana tjetër, mesfushori pohon se është i kënaqur që ka arritur tre objektiva këtë sezon, ndërsa pranon se nga Tirana largohet për një ofertë të kënaqshme nga jashtë Shqipërisë. Ja intervista ekskluzive dhënë për “Panorama Sport”…
idriz batha

Tani nuk mund të fshiheni. Me golin e dhjetë jeni golashënuesi i ekipit të Tiranës…
Nuk është ky qëllimi im. Ama kur vijnë të gjitha bashkë, si titulli, suksesi i ekipit dhe golat e mi, kthehet më pas në kënaqësi të trefishtë.

Këtë herë vendosët që ta mbyllnit ndeshjen shumë më shpejt se në Ballsh. Një lëvizje goxha e zgjuar?
Në fakt, dhe të jem i sinqertë, Luftëtari nuk është në lartësinë e Bylisit. Kjo situatë u përkthye te ne që e patëm më të thjeshtë punën. Nuk duhet të harrojmë se i kishim vlerësuar shumë gjatë javës. Edhe ata djem kanë merita në fushë. Për më tepër që na eci që shënuam shpejt dhe e mbyllëm po shpejt ndeshjen.

Si është të luash në orën 17:00, ndoshta në pikun e vapës së këtij qershori. Nuk do t’ju ndodhë shpesh?
Ne lojtarët e pjekur kemi njëfarë eksperience tani. Më keq është në orën 14:00 që është tmerr fare. Sigurisht që është e vështirë, por jemi mësuar.
LUFTETARI TIRANA
Cilat janë ndeshjet që duhet të fitojë Tirana, për të mos rrezikuar fitimin e titullit?
Tirana duhet t’i fitojë të gjitha ndeshjet. Të gjitha, pa përjashtim, derisa ta sigurojë matematikisht titullin kampion. Deri atëherë nuk ka lëshime ndeshjesh. Deri në atë moment janë të gjitha sfida finale dhe që nuk duhet të nënvlerësohen nga ne.

I ka mundësitë dhe kthjelltësinë Tirana që të luajë dhe garojë në dy fronte, Kupë dhe kampionat?
Normalisht që po. Jemi favoritë për të fituar kampionatin, sepse jemi nëntë pikë përpara. Shumë mirë në Kupë, me një kundërshtar që mund të kalohet. Më pas do të kemi të njëjtët kundërshtarë. Dhe, pse jo, të mos ta fitojmë edhe Kupën?

Si e shikoni gjendjen e kundërshtarëve ose, më saktë, Kukësit që është skuadra, e cila pretendon për titullin?
Kukësi ka një skuadër shumë të mirë. E kam thënë edhe më parë, jo vetëm me Kukësin, por edhe me skuadra të tjera të kampionatit shqiptar, diferencat janë shumë të vogla. Normalisht që vlerësoj më shumë Tiranën dhe e shoh më lart se të gjitha skuadrat e tjera dhe këtë e kemi treguar në fushë dhe do ta tregojmë.
Safet Gjici
Deklaratat e presidentit Safet Gjici kanë qenë me tone akuzuese. Keni një koment?
Sido që të jetë, njerëzit do të flasin. Secili ka mendimin e tij në këtë punë. Ne merremi me hallet tona, nuk merremi me deklaratat e presidentëve kundërshtarë.
PARTIZANI
Një ish i Partizanit. Jeni bërë kurioz dhe keni pyetur çfarë po ndodh me miqtë tuaj te të kuqtë?
Është e vërtetë që kam shumë miq atje. Flas shpesh e qajmë hallet. Unë tek ata dhe ata tek unë. Asnjë nuk i jep dot përgjigje situatës te Partizani. Edhe ata vetë nuk e kuptojnë pse ndodhen në atë gjendje.

Kemi mësuar se keni marrë një ofertë nga Lugano. Si qëndron e vërteta e kësaj historie?
Për sa i përket së ardhmes, në kampionatin shqiptar do të luaj me Tiranën. E kam thënë shpesh që vetëm ndonjë ofertë e parezistueshme më ndan me Tiranën në fund të sezonit. Deri tani nuk ka mbërritur ndonjë ofertë nga skuadrat jashtë Shqipërisë./ PANORAMASPORT.AL

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qeveria ka gati skenarin e dytë/Manastirliu: Pritet rritje e të infektuarve

Qeveria po bëhet gati për skenarin e dytë të COVID-19. Këtë e bëri me dije Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në “Real Story”. Ajo...

Fshehja pas betejës proceduriale, dhe jo cilësisë së ndryshimeve kushtetuese

Nga: Mero Baze Presidenti Ilir Meta ju shmang përsëri komenteve për cilësinë e ndryshimeve kushtetuese, lidhur me reformën zgjedhore. Në një deklaratë të tij, përmes...

Aplikacioni më i shkarkuar bie në të gjithë botën, miliona përdorues nuk dërgojnë dot mesazhe

Një prej aplikacioneve më të përdorura në mbarë botën, WhatsApp, ka shfaqur probleme mbrëmjen e sotme. Lajmërimi është përcjellë në Twitter, ku përdoruesit kanë treguar...

“Ceremoni falas nëse e regjistronte si të vdekur nga pandemia”, Sazan Guri plas skandalin

Në kohën kur Ministrja e Shëndetësisë apelon që të gjithë të ndërgjegjësohen, pasi Infektivi po përballet me një fluks edhe të moshave të reja,...

Ngjarje e rëndë në Tiranë, 36-vjeçari bie aksidentalisht nga kati i katërt

Një 36-vjeçar me inicialet E.L., ka rënë aksidentalisht sot nga ballkoni i katit të katërt. Policia e Tiranës njofton se ngjarja ka ndodhur në...