E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Identifikohet dhe shpallet në kërkim vrasësi i vëllait të Talo Çelës

Tri javë pas vrasjes se Bujar Çelës në Bradashesh, policia dhe prokuroria e Elbasanit kanë avancuar në lidhje me hetimet.

Një person është shpallur në kërkim në lidhje me vrasjen, teksa dyshohet se ai është ekzekutori.

Mësohet se identifikimi i tij është bërë me prova shkencore.

Ndërkohë, porositësi dyshohet se është shtetasi Erion Alibej, i arrestuar më 18 shtator të këtij viti, pasi akuzohet si porositësi i dy vrasjeve të ndodhura më datë 20 korrik në qytetin e Elbasanit, në lagjen “28 Nëntori”, ku u vra me armë zjarri Emiljano Ramazani dhe Regis Runaj.

Aktualisht, ndaj Alibejt është dhënë masa e sigurisë arrest me burg, për dy vrasjet e mëparshme, dhe pritet t’i shtohet dhe akuza për Bujar Çelën, edhe pse kjo mbetet e pakonfirmuar zyrtarisht nga ana e prokurorisë.

61-vjeçari Bujar Çela dyshohet se u vra për shkak të konflikteve të vëllait të tij Talo Çela.

Talo akuzohet për disa ngjarje kriminale të ndodhura në Elbasan, vrasjen e dy vëllezërve Haxhia në Durrës, si dhe grabitjen e miliona eurove nga Rinasi, ku mbeti i vrarë Admir Murataj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...

Si po mashtrohen shqiptarët nga hakerat, ja çfarë thotë eksperti

Nga: MARSELA SINANI Nuk janë të pakta rrjetet e hakerave të cilët nëpërmjet vjedhjes së të dhënave personale në Facebook, kanë marrë me mashtrim shuma...

Heqja e vizave për Kosovën? Lajçak: Nëse nuk i besoni BE-së, shkoni diku tjetër

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është pyetur ditën e sotme në forumin Globsec 2021 që po zhvillohet...