E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Ibrahimoviç shkruan historinë në Serinë A

Zlatan Ibrahimoviç është bërë futbollisti i parë në histori, që ka shënuar të paktën 50 gola në serinë A.

Ibrahimoviç e shënoi golin e fundit në ndeshjen mes Milanit dhe Sampdorias, e cila përfundoi me rezultatin 1-0. Ndeshja në fjalë ishte e vlefshme për javën e 37-të të Serisë A.

Goli i shënuar në minutën e katërt, ka qenë goli më i shpejtë i shënuar nga Ibrahimoviç në Serinë A (3 minuta e 22 sekonda).

Goli i tij i vetëm i shënuar me kuqezinjtë gjatë 5 minutave të para të lojës, ka qenë në derbin kundër Interit, në nëntor të vitit 2011.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia/ Austria vazhdon izolimin deri më 7 shkurt

Austria e ka zgjatur masën e izolimit deri më 7 shkurt, teksa autoritetet shprehen të alarmuar për rritje të rasteve për shkak të varianteve...

Rindërtimi dhe pandemia/ FMN: Qeveria duhet të ketë plane rezervë

Intervistë me shefen e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun Në rast të një pandemie më të rëndë, autoritetet do të duhet të ndërmarrin...

Milan humb yjet, dy lojtarët e rëndësishëm me Covid-19

Milani njofton se Hakan Çakhanoglu dhe Teo Hernandez kanë rezultuar pozitiv me koronavirus.  Një lajm  i keq ky për kuqezinjtë, që duhet të bëjnë...

E rëndë në Tiranë: Automjeti përplas për vdekje 10-vjeçaren

Një aksident i rëndë automobilistik është regjistruar mesditën e sotme. Një automjet ka përplasur këmbësoren 10 vjeçare e cila ndërroi jetë si pasojë e...

Mosmirënjohja si streha kryesore e delenxhiut

Nga: Genc Pollo “Mosmirënjohja është streha kryesore e delenxhiut”! Ky është perifrazimi që do t’i bëja shprehjes së famshme të kryeministrit britanik të shek. 18...