E shtunë, 16 Tetor, 2021
11.5 C
Tirana

Ibrahimoviç çmend amerikanët, predha e tij thyen shtyllën (Video)

Zlatan Ibrahimoviç është në qendër të vëmendjes në kampionatin amerikan. Në ndeshjen e djeshme në Dallas, ylli suedez i Los Anxheles Galaksisë i shkoi pranë barazimit me një predhë. Sa herë që Los Angeles Galaxy luan, në qendër të vëmendjes është edhe Zlatan Ibrahimovic. Edhe në rast se suedezi nuk shënon apo asiston, ai prapë e gjen rrugën të bëhet temë në media dhe rrjete sociale.

Në ndeshjen e fundit mes LA Galaxy, Ibra kishte një shans të mirë të shpëtojë skuadrën e tij nga humbja, por nuk ia arriti. Nga gjuajta e lirë ai tentoi golin, por në fund goditi shtyllën. Ibra kishte dëshirë të madhe të barazonte rezultatin dhe kështu goditi topin me gjithë fuqinë, në këtë mënyrë dridhi fuqishëm shtyllën e portës kundërshtare.

Në mediat e mëdha e gjitha kjo ngjarje është filluar me titullin se “Ibra gati sa nuk theu e shtyllën”. Vlen të theksohet se La Galaxy në katër ndeshjet e fundit ka katër humbje radhazi në MLS.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Meta”/Zheji: Gjykata të marrë vendim kushtetues, Hajdari: Duhen fakte!

Gjykata Kushtetuese do të marrë në shqyrtim kërkesën e Kuvendit, për shkarkimin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Ish-prokurori Shkëlqim Hajdari, i ftuar në...

Veliaj përgëzon Bashën: Meriton respekt që largove Berishën nga PD-ja

Kreu i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, ka shprehur vlerësime ndaj kryedemokratit Basha, pasi largoi ish-kryeministrin Berishën nga Partia Demokratike. Këtë qëndrim e shprehu në emisinin...

Kokainë brenda bananeve, babai i Arbër Çekajt del nga qelia

Babai i Arbër Çekajt ka lënë qelinë, për shkak të problemeve shëndetësore. GJKKO ka lënë në “arrest shtëpie” Selim Çekajn. Burimet bëjnë me dije...

Shkarkimi i Metës, Gjykata Kushtetuese merr vendimin

Gjykata Kushtetuese ka vendosur të shqyrtojë vendimin e Kuvendit, për shkarkimin e Kreut të Shtetit, Ilir Meta. Kushtetuesja njofton se çështja do të kalojë...

Dhuroni një smile.al

Projektet e para me karakter social janë hedhur në platformën crowdfunding: Smile.al. Organizata të ndryshme jo qeveritare kanë prezantuar projektet e tyre përgjatë një...