E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Ia kishin rrëmbyer të birin para 38 viteve, të moshuarit shpërthejnë në lot në momentin e ribashkimit

Dy prindër të moshuar kinezë janë ribashkuar me djalin e tyre, 38 vite pasi ai ishte rrëmbyer.

Burri 70-vjeçar dhe gruaja e tij kishin kaluar gati katër dekadat e fundit duke u lutur për kthimin e fëmijës së tyre, me nofkën Jin Shui, i cili u rrëmbye nga shtëpia e tyre në moshën dy vjeç në vitin 1982.

Pamjet emocionale tregojnë familjen në lot ndërsa më në fund u përqafuan përsëri njëri-tjetrin sot pasi policia gjurmoi djalin me ndihmën e një baze të të dhënave kombëtare të ADN-së, shkruan Daily Mail.

Familja nga një fshat i largët në provincën veriperëndimore të Kinës, Shaanxi, bënte një jetë të thjeshtë dhe të lumtur para se të shkatërrohej e gjitha në orët e vona të 12 majit 1982.

Megjithatë, edhe pse kaluan dekada, të moshuarit ende luteshin që djali i tyre i humbur prej kohësh të kthehej një ditë.

Lutjet e familjes u përgjigjën më në fund kur u njoftuan nga policia të martën.

Pasi krahasuan mostrat e ADN-së në një bazë të dhënash kombëtare, oficerët gjetën Jin Shui, i cili tani është një burrë 40-vjeçar.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë/ Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë, kush janë Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja Kur ekipi i parë i alpinistëve arriti të ngjitej në...

“Në Dubai ishin 28 veta”, Fahri Balliu: Rama ka pirë verë 18 mijë euro shishja

Për botuesin Fahri Balliu, kryeministri Edi Rama nuk do arrijë të fitojë një mandat të tretë, pasi nuk ka se çfarë t’u ofrojë shqiptarëve. Duke...

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...