E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Ia kisha borxh Adelës, kjo është jeta”, Konomi përlotet në mes të emisionit

I ftuar në “Shiko Kush Luan”, opinionisti i njohur shqiptar Arjan Konomi është përlotur teksa është kujtuar për një histori të veçantë. Në një moment iu kërkua nga moderatorja Luana Vjollca të jepte një opinion të tijin për personazhin më të mirë dhe atë më pak të mirë në fusha të ndryshme si: prezantim, politikë, Big Brother, Për’puthen dhe art. Për “Big Brother”, Konomi zgjodhi vetëm një personazh si më të mirin ndër vite, të ndjerën Adelajda Xhamani.

Me sytë me lot, Arjani tregoi se ajo ishte një ndër personazhet më të dashur për publikun shqiptar.

“Kjo është jeta, dhe në jetë duhet të përpiqemi gjithmonë të luftojmë”. Kështu ishte Adela, u përpoq, erdhi nga një realitet i zi, i trishtuar. Krijoi shumë polemika në televizion, dhe çau pa e vrarë mendjen për atë që mendonte opinioni, për atë që u thonin njerëzit. Arriti një karrierë në television, në gazetari, por fati i saj ishte ky. Ndaj duhet të kërkojmë të “luftojmë”, pasi jeta është e shkurtër… Ia kisha borxh Adelës”, përfundoi ai i përlotur.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...