E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Ia doli/ Lewandowski është lojtari i vitit, lë pas Messin dhe Ronaldon

Robert Lewandowski është shpallur lojtari më i mirë i vitit 2020. Topi i Artë mungonte këtë sezon, por polaku fitoi çmimin “The Best” të akorduar nga FIFA.

Sulmuesi i Bayern Munchen e fitoi këtë çmim për herë të parë në karrierë duke lënë pas vetes Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon. Të dy ishin finalistë, por nuk fituan.

Një çmim i merituar nga lojtari i Bayernit që ka kaluar një supersezon dhe ka fituar gjithçka në këtë edicion futbollistik.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit, Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë ka kalaur për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi është marrë në dhomën e këshillimit në këtë...

O popull, votoni partitë e reja! PD do humbasë më keq se më 2017

Nga: Kreshnik Spahiu Zgjedhjet e 25 Prill nuk do ndryshojnë asgjë. Ky është basti im publik. Populli e ka shumë të vështirë ta kuptojë por...

Aksident në Pukë, humb jetën një person

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në fshatin Dedaj të Pukës. Shtetasi i identifikuar me inicialet L.M, ka qenë...

Ish-komandanti i ushtrisë boshnjake dënohet për krime lufte

Gjykata e Sarajevës e ka dënuar me 10 vjet burgim një ish-komandant të ushtrisë boshnjake, pasi erdhi në përfundimin se ai ka dështuar të...

Përgjimet/ Mafia Italiane mësyn në Tiranë, biseda për pallate dhe tendera

Antimafia e Katanzaros në Itali, ka goditur tri ditë më parë një grup mafioz, ndërsa përgjimet telefonike të personave në hetim kanë zbardhur ryshfetet...